کد خبر: ۴۰۴۵۶
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴
امسال یک میلیون و 300 هزار دام سبک و سنگین علیه بیماری های مختلف دامی و مشترک ایمن سازی شدند.

به گزارش تجارت امروز؛  واکسیناسیون دام‌ها در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 915 هزار دام بود، معادل 40 درصد افزایش یافته و به یک میلیون و300 هزار دام رسیده است.

27 هزار و 784 راس دام در این مدت علیه بیماری تب مالت، 33 هزار و 431 رای علیه بیماری سیاه زخم، یک هزار و 231 قلاده سگ علیه بیماری هاری (مشترک بین انسان و دام) و بقیه علیه سایر بیماری‌های دامی واکسینه شده اند.

تست سل نیز در این مدت در راستای مقابله با بیماری‌های مشترک بین انسان و دام بر روی یک هزار و 848 راس دام انجام شده و در این آزمایش‌ها موردی از این بیماری در استان مشاهده نشده است.

6 میلیون و 13 هزار و 521 قطعه جوجه ریزی در این مدت در مرغداری‌های گوشتی، تخمگذار و مرغ مادر استان مرکزی انجام شد که جوجه ریزی در این واحدها نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9 درصد افزایش یافته است.

 پنج میلیون و 528 هزار قطعه جوجه ریزی در 2 ماه نخست سال گذشته انجام شد، 6 میلیون و 640 هزار دز واکسن امسال برای مقابله با بیماری‌های طیور در این استان مورد استفاده قرار گرفت.

 واکسیناسیون طیور در واحدهای مرغداری استان مرکزی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 58 درصد افزایش یافته است. یک هزار و 466 بازدید و مراقبت فعال از مراکز صنعتی، سنتی طیور، روستاها و زیستگاه های استان مرکزی  انجام و 2 هزار و 940 مورد نمونه برداری آزمایشگاهی انجام شده است.

تعداد نمونه برداری از مراکز صنعتی، سنتی، روستایی و زیستگاه‌های پرندگان استان مرکزی نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت درصد افزایش یافته است.

همچنین 6 هزار و 179 قطعه ماهی زینتی از ابتدای سال جاری تا کنون با نظارت این اداره کل به خارج از کشور صادر شده است.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
با لندور دیفندر 2020 آشنا شوید
پس از سال‌ها نسل جدید لندرور دیفندر معرفی شد. این مدل همچنین پس از 20 سال غیبت به صورت رسمی به بازار خودروی آمریکای شمالی قدم می‌گذارد.
پربحث ترین