کد خبر: ۴۰۸۲۱
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸
دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا چین و اروپا را به تضعیف ارزهای خود برای به دست آوردن مزایای رقابتی نسبت به ایالات‌ متحده متهم کرد.

فعالیت‌های ارزی اروپا و چین ترامپ را خشمگین کردبه گزارش چهارشنبه شب تارنمای هیل، ترامپ در پیامی توییتری نوشت؛ چین و اروپا در حال بازی بزرگ با دست‌کاری ارز و انتقال پول به سیستم خود برای رقابت با ایالات‌متحده هستند.

ترامپ همچنین اشاره کرد که فدرال رزور (بانک مرکزی ایالات‌متحده آمریکا) باید سیاست‌های پولی را تسهیل کند چیزی که وی درگذشته خواستار آن بود.

رئیس‌جمهوری آمریکا در ادامه افزود: ما نیز باید در این بازی حضور داشته باشیم در غیر اینصورت باید در خارج از میدان بایستیم و بازی دیگر کشورها را مشاهده کنیم.

برخلاف نظر ترامپ، وزارت خزانه‌داری آمریکا از سال ۲۰۱۷ تاکنون مدعی هیچ دست کاری در گزارش‌های سالانه سیاست ارز خارجی اروپا و چین نشده است.

ترامپ تنها چند ساعت بعد از آنکه وزارت بازرگانی آمریکا در گزارشی اعلام کرد که دولت آمریکا دارای افزایش کسری تجاری است، در پیامی توییتری به اروپا و چین حمله کرد.

مطالب مرتبط
برچسب ها: ترامپ ، اروپا ، چین
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
تیتر یک روزنامه های کشور 25 تیر 98
دلار در آستانه سقوط به کانال ۱۱ هزار تومان، آخرین روزنه حفظ برجام در بروکسل، آقای نامرئی زعفران! انتصاب سه عضو فقهای شورای نگهبان، آغاز تولید پژو ۳۰۱ بدون حضور فرانسه در ایران، وعده رئیسی برای برخورد با خودروسازان بدعهد، ترس از دیپلماسی نرم ظریف، رشوه بگیران میلیاردی در وزارت صمت، رصد درآمد پزشکان، دیدار دو ساعته پوتین و سلیمانی و گزارش‌هایی درباره انتخابات شورایاری، از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
پربحث ترین