کد خبر: ۴۰۸۶۳
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
ندری به یکی از ویژگی های بازار متشکل ارزی اشاره کرد و گفت: بازار متشکل ارزی با فرض ثابت بودن سایر عوامل می تواند تا حدودی در جهت تعدیل نرخ ارز به سمت پایین کمک کند.

به گزارش تجارت امروز؛ گفتگوی ساعت 18 و 30 دقیقه شبکه خبر سیما به موضوع بازار متشکل ارزی و ویژگی های این بازار اختصاص داشت و در این برنامه کارشناسان پولی بانکی به تحلیل این بازار و اعلام ارزیابی های خود از راه اندازی آن و تاثیراتش بر نرخ انواع ارز پرداختند.

 

 «کامران ندری» در این گفتگوی خبری با اشاره به اینکه نرخ ارز تحت تاثیرعوامل متعددی تغییر می کند، گفت: فقط ساختار بازار تعیین کننده نرخ ارز نیست بلکه نیاز به منابع ارزی نیز از عوامل تاثیر گذار در نرخ ارز است .

 

کارشناس مسائل پولی و بانکی به یکی از ویژگی های بازار متشکل ارزی اشاره کرد و گفت: بازار متشکل ارزی با فرض ثابت بودن سایر عوامل می تواند تا حدودی در جهت تعدیل نرخ ارز به سمت پایین کمک کند.

 

وی در ادامه این گفتگوی خبری درباره تاثیراتی که بازار متشکل ارزی بر بازارهای حاشیه ای مانند سلیمانیه و هرات بر نرخ ارز می گذارند، گفت: ارز نقد را می توان از طریق بازار متشکل ارزی کنترل کرد اما درباره ارز حواله ای به دلیل تحریم بانک ها مجبور هستیم با صرافی های خارج از کشور نقل و انتقالات را انجام دهیم به نظر می رسد تا حدودی بازار خارج کشور در تعیین نرخ ارز تاثیر گذار باشد.

 

ندری با بیان اینکه به دلیل تحریم بانک های کشور و مشکل در برقاری ارتباط آنها با سایر کشورها در بازار متشکل ارزی ارتباط مستقیم بین صرافان حذف می شود، گفت: به این ترتیب یک بازار حراج ایجاد می شود، از طریق درگاه الکترونیکی پیشنهادات ارائه می شود که به این روش نحوه تعیین ارز در بازار شفاف تر و کارآیی بازار ارز نیز با بازار متشکل ارزی بهتر می شود.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
با لندور دیفندر 2020 آشنا شوید
پس از سال‌ها نسل جدید لندرور دیفندر معرفی شد. این مدل همچنین پس از 20 سال غیبت به صورت رسمی به بازار خودروی آمریکای شمالی قدم می‌گذارد.
پربحث ترین