کد خبر: ۴۰۹۷۰
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۱
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از در دست توسعه بودن گلخانه های استان خبر داد.
به گزارش تجارت امروز؛  رضا زارعی سطح گلخانه های استان کرمانشاه را ۵۱ هکتار عنوان کرد و افزود: در حال حاضر 28.5 هکتار گلخانه فعال در سطح استان داریم.

وی اضافه کرد: در حال حاضر سالانه حدود شش هزار تن محصولات خارج از فصل، هفت میلیون شاخه گل شاخه بریده و حدود دو میلیون نشاء در گلخانه های استان تولید می‌شود.

 زارعی با بیان اینکه شش هکتار از وسعت گلخانه های استان به تولید گل شاخه بریده اختصاص دارد، گفت: هم اکنون شرایط لازم  برای توسعه ۱۵ هکتاری سطح گلخانه های تولید گل شاخه بریده در استان فراهم است، ضمن اینکه بازار مصرف این میزان تولید گل نیز برای استان وجود دارد.

این مسئول با اشاره به برنامه ها برای توسعه سطح گلخانه های استان، اضافه کرد: در حال حاضر کار ساخت ۱۳ هکتار گلخانه در سطح استان در دست انجام است که عمده این گلخانه ها به تولید محصولات خارج از فصل اختصاص پیدا خواهند کرد.

وی ادامه داد: عمده این گلخانه ها در شهرستان کرمانشاه و بخشی نیز در شهرستان های سنقر و کلیایی، صحنه ،سرپل ذهاب و اسلام آباد در حال ساخت است که احتمالا حدود هفت هکتار از این میزان گلخانه تا پایان امسال وارد فاز تولید می شود.

زارعی اشاره ای هم به مجتمع گلخانه ای شهرستان اسلام آبادغرب داشت و افزود: این مجتمع قرار است در سه فاز و در مساحت ۵۶ هکتار ساخته شود که فاز اول آن با سطح یازده هکتار در دست ساخت بوده و احتمالاً تا نیمه ابتدای سال آینده به بهره‌برداری برسد.

 مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به حمایت از توسعه گلخانه ها در استان، گفت: به افراد متقاضی که زمین و آب کافی برای توسعه گلخانه ها داشته باشند، تسهیلات ارزان قیمت اختصاص پیدا می کند.

وی ادامه داد: تسهیلاتی که به توسعه گلخانه‌ها اختصاص پیدا می‌کند بدون محدودیت و با سود هفت درصد بوده که تنفس ۱۸ ماه و بازپرداخت پنج ساله خواهد داشت.

زارعی توسعه گلخانه ها را دارای توجیه اقتصادی عنوان کرد و افزود: در حال حاضر میزان عملکرد گلخانه های تولید گل شاخه بریده استان تولید ۷۰۰ شاخه گل در هکتار و این میزان برای محصولات خارج از فصل ۳۰۰ تن در هکتار است.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در پایان از سرمایه‌گذاران بخش کشاورزی خواست برای سرمایه‌گذاری در حوزه گلخانه ها در استان برنامه ریزی کنند.
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
تیتر یک روزنامه‌های صبح کشور
روحانی خطاب به امریکا؛ صلح در برابر صلح، تهرانی‌ها در صدر برترین‌های کنکور، سلامت مردم زیر تیغ سهمیه‌ها، تسویه حساب ژئوپلیتیک در زمین سوریه، تکرار تراژدی خصوصی ‏سازی در ایران، تکریم وزیر تحریم‌شده، جزئیات اجرای حذف۴ صفر از پول ملی، برق هسته‌ای چقدر هزینه دارد؟، ایران برنده جنگ تجاری چین و امریکا، چرا دشمن از «ایرانِ پرجمعیت» هراس دارد؟ و دام ترامپ برای جانسون تازه‌کار از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
پربحث ترین