کد خبر: ۴۱۰۰۸
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶
عضو شورای روابط خارجی آمریکا، درگیری نظامی با ایران را موجب نابودی بازار انرژی آمریکا دانست.
به گزارش تجارت امروز؛  کانر ساترلند در نشریه نشنال اینترست نوشت: درگیری نظامی با ایران فاجعه برای مصرف‌کنندگان و رانندگان آمریکایی است چرا که می‌تواند بهای نفت را تا 150 دلار در هر بشکه بالا ببرد.
حتی حملات موشکی جزئي و حملات سایبری ایران می‌تواند بهای نفت را تا 150 دلار در هر بشکه برساند که تقریباً 100 دلار بیش از بهای نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت است.
بازارها حساسیت بسیاری به تنش‌های شدید در خاورمیانه نشان می‌دهند. پس از حملات به نفتکش‌ها در تنگه هرمز، بهای نفت خام بیش از چهار درصد افزایش یافت.
پس از حمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی، باز هم شاهد افزایش 6 درصدی بهای نفت بودیم.
با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، آخرین چیزی که ترامپ انتظار آن را دارد، افزایش بهای نفت است.
بازیگران بدی مانند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یا حزب‌الله ممکن است تصمیمی برای حمله به دارایی‌های آمریکایی در منطقه داشته باشند، بنابراین ترامپ باید خطر پایین‌آمدن آرای خود در انتخابات بعدی را به جان بخرد.
بنابراین نبود چنین بازدارنده‌ای نه تنها به منافع آمریکا آسیب می‌رساند، بلکه نزدیک‌ترین متحدان منطقه‌ای ما از جمله اسرائیل و عربستان سعودی را هم در معرض خطر قرار می‌دهد.
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
تیتر یک روزنامه‌های صبح کشور
روحانی خطاب به امریکا؛ صلح در برابر صلح، تهرانی‌ها در صدر برترین‌های کنکور، سلامت مردم زیر تیغ سهمیه‌ها، تسویه حساب ژئوپلیتیک در زمین سوریه، تکرار تراژدی خصوصی ‏سازی در ایران، تکریم وزیر تحریم‌شده، جزئیات اجرای حذف۴ صفر از پول ملی، برق هسته‌ای چقدر هزینه دارد؟، ایران برنده جنگ تجاری چین و امریکا، چرا دشمن از «ایرانِ پرجمعیت» هراس دارد؟ و دام ترامپ برای جانسون تازه‌کار از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
پربحث ترین