کد خبر: ۴۱۱۰۷
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۷
وزارت صنعت، معدن و تجارت باید بسته حمایتی ویژه برای استان خراسان جنوبی ببیند و تا اقتصاد در استان بیش از پیش رونق پیدا کند.

به گزارش تجارت امروز؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی در نشست توسعه و سرمایه گذاری خراسان جنوبی اظهار داشت: کمبود آب یکی از مشکلات اساسی استان بوده و باید صنایع کم آب در استان رونق یابد.

تصریح کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید بسته حمایتی ویژه برای استان خراسان جنوبی ببیند و تا اقتصاد در استان بیش از پیش رونق پیدا کند.

وی گفت: توجه دولت به استان در سرمایه گذاری سرمایه گذاران نیز کمک به سزایی دارد و اگر در استان ایجاد اشتغال نشود مهاجرت‌ها صورت می‌گیرد و باید ده‌ها برابر هزینه شود تا آن‌ها در حاشیه شهرها ساماندهی شوند.

شهرستان فردوس قطب پنجم نساجی کشور

نماینده مردم فردوس، سرایان، بشرویه و طبس در مجلس شورای اسلامی دراین نشست اظهار داشت: توجه ویژه به استان شود و امروز شهرستان فردوس قطب پنجم نساجی کشور است.

محمدرضا امیرحسنخانی گفت: خراسان جنوبی تا ویژه دیده نشود امکان توسعه یافتگی آن نیست؛ خراسان جنوبی با شمال کشور متفاوت است و تا چه زمانی باید معدنکاران با منابع طبیعی درگیر باشند.

نماینده مردم فردوس، سرایان، بشرویه و طبس در مجلس شورای اسلامی افزود: نواحی صنعتی در استان نیاز توجه دولت دارد و باید با طرح‌های اقتصادی جلوی بیکاری و مهاجرت در استان گرفته شود.

مهاجرت7 هزار نفر از نهبندان

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست بیان کرد: خراسان جنوبی با 20 سال خشکسالی مواجه بوده و کشاورزی استان را تحت تاثیر قرار داده است.

نظرافضلی تصریح کرد: باید فکری شود و صنعت به موازات کاهش بخش کشاورزی باید رشد می‌کرد و حداقل‌ها برای معیشت مردم تعریف شود.

وی با بیان اینکه در پنج سال هفت هزار نفر از نهبندان مهاجرت کردند گفت: شهرهای خراسان جنوبی روی گنج قرار دارند اما رنج چیزی دیگری نمی‌بینیم.

بسته  ویژه برای توسعه زرشک و زعفران

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست اظهار کرد: استان خراسان جنوبی علی رغم کم بودن جمعیت اما مزیت‌های زیادی دارد و امروز بازارچه مرزی یزدان به بهره برداری نزدیک شده که امیدواریم با کمک دولت بازگشایی این بازارچه محقق شود.

فرهاد فلاحتی تصریح کرد: باید گردش مالی شرکت فولاد قاینات در شهرستان و استان انجام شود و پول از استان خارج نشود و بسته توسعه زرشک و زعفران ویژه دیده و پیگیری شود.

وی افزود: هیچ قانونی برای اینکه دست و پا فردی را ببندد در کشور تصویب نمی‌شود و هر مشکلی است به دلیل کج سلیقگی برخی‌ها است و تمام موضوع صنعتگران را پیگیری می‌کنیم.


مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
با لندور دیفندر 2020 آشنا شوید
پس از سال‌ها نسل جدید لندرور دیفندر معرفی شد. این مدل همچنین پس از 20 سال غیبت به صورت رسمی به بازار خودروی آمریکای شمالی قدم می‌گذارد.