کد خبر: ۴۱۱۱۶
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در حال حاضر سهم سود ما در تولید ناخالص ملی 4.7 درصد است که باید براساس برنامه سند چشم اندازه به 7.5 برسد و هدف ما پر گردن این فاصله است.

به گزارش تجارت امروز؛ علی آقا محمدی در نشست توسعه ای منطقه 3 کشور که صبح امروز با حضور مسئولین استانهای منطقه غرب کشور در سالن شهدای استانداری برگزار شد، با اشاره به مناطق 26 گانه چشم انداز آسیا اظهار کرد: سهم صادرات وبازار ایران، کشورهای عراق ، سوره و لبنان تعریف شده که اکنون با حجم 20 میلیارد دلار صادرات فعالیت داریم که این رقم باید به دوبرابر برسد.

وی با بیان اینکه هدف ما رسیدن به اعداد و ارقام بزرگتری در سهم صادرات کشور به بازارهای هدف منطقه ای است، گفت: تمرکز جلسات توسعه منطقه ای بر روی صنعت گردشگری است و و در بخش گردشگری زیارتی با توجه به زوار اربعین که در مناطق غرب کشور تردد دارند، توجه به نحوه برخورد با آنان و همینکه در جایی مستقر شوند می تواند جلوه های ویژه ای از کارکردهای مثبت گردشگری را موجب شود.

وی همچنین بر لزوم توجه به فاکتورهای رفاهی و مبله کردن جاده های مسیر غرب کشور، بیان داشت: ما باید در زمان پیاده روی اربعین مکانهای مناسب برای سرمایه گذاری و احداث اماکن رفاهی را با زدن چادر و موکب هایی مشخص کنیم تا سرمایه گذاران با دیدن ظرفیت های موجود نسبت به سرمایه گذاری در این بخش ها اقدام کنند.

آقا محمدی بر هدفگذاری اجرایی و نمایاندن افق های سرمایه گذاری در بخش گردشگری تاکید کرد و گفت: باید با اختصاص تابلو ها و بیلبوردهای تبلیغاتی در مسیر کربلا به هر یک از استان های منطقه ، فرصت تبلیغ و معرفی جاذبه های توریستی به آنها داده شود.

وی دانشگاه های منسجم را به عنوان دیگر زمینه های توسعه منطقه ای غرب کشور معرفی کرد و گفت: در هر استان باید با معرفی دانشگاه های برتر و اساتید مطرح و برگزیده و تقدیر از آنان ، قطب ها و برندهای علمی ایجاد کرد و نیاز های اقتصادی منطقه را با کمک نخبه ها و دانشجویان دکتری و حتی سربازان باسواد به زبان دانشگاهی ترجمه و نیاز سنجی کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت: پایلوت محورهای توسعه بخش  به استان همدان، کشاورزی به استان لرستان ، توسعه در بخش نفت و گاز و پتروشیمی به استان ایلام و توسعه بخش صنعت به استان کرمانشاه محول شده است.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
با لندور دیفندر 2020 آشنا شوید
پس از سال‌ها نسل جدید لندرور دیفندر معرفی شد. این مدل همچنین پس از 20 سال غیبت به صورت رسمی به بازار خودروی آمریکای شمالی قدم می‌گذارد.
پربحث ترین