کد خبر: ۴۱۴۱۴
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۰
مولایی گفت: بر اساس رای دیوان عالی کشور، پزشکان، وکلا و مهندسان می‌توانند در ساختمان مسکونی فعالیت کنند.

به گزارش تجارت امروز؛جواد مولایی عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی کشور با اشاره به تاسیس مطب در ساختمان مسکونی اظهار کرد: لایحه تجاری‌سازی مطب از طریق قوه قضائیه به هیئت دولت ارسال شده و در حال حاضر به مجلس فرستاده نشده است.

او ادامه داد: در حال حاضر منع قانونی در خصوص راه‌اندزای مطب در ساختمان مسکونی وجود ندارد و از نظر سازمان نظام پزشکی این مسئله بلامانع است.

مولایی تاکید کرد: لایحه تجاری‌سازی مطب پزشکان به این معنی است که مطب نباید در ساختمان‌های مسکونی تاسیس شود بلکه باید در ساختمان‌های تجاری راه‌اندزای شود و این لایحه یک بار در سال گذشته به وسیله شورای عالی استان‌ها مطرح شده بود که نمایندگان مجلس و جامعه پزشکی با این موضوع مخالفت کرده بودند.

عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی کشور گفت: اگر در یک ساختمان اکثریت واحد‌ها پزشک باشند، راه‌اندازی مطب بلامانع است، اما اگر در یک ساختمان اکثر واحد‌ها مسکونی باشد و واحد‌های اندکی پزشک باشند در صورت نبود مشکلی، پزشکان می‌توانند به کار خود ادامه دهند.

او یادآوری کرد: راه‌اندازی مطب در ساختمان‌های تجاری مورد قبول جامعه پزشکی نیست و بر اساس رای دیوان عالی کشور، پزشکان، وکلا و مهندسان می‌توانند در ساختمان مسکونی فعالیت کنند.
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
با لندور دیفندر 2020 آشنا شوید
پس از سال‌ها نسل جدید لندرور دیفندر معرفی شد. این مدل همچنین پس از 20 سال غیبت به صورت رسمی به بازار خودروی آمریکای شمالی قدم می‌گذارد.