با بودجه 5 برابری پس از 12 سال در مسیر توسعه سند چشم‌انداز به کجا خواهیم رسید؟ با بودجه 5 برابری پس از 12 سال در مسیر توسعه سند چشم‌انداز به کجا خواهیم رسید؟
يكشنبه 3 دي‌ماه بود كه تيتر «گردشگري اولويت همدان در بودجه 97» بار ديگر كارشناسان حوزه گردشگري را به تحليل چرايي و چگونگي تصميم‌گيري‌ها و رسانه‌ای شدن این اظهار نظرات واداشت.
پروژه میدان مرکزی ؛ تاریخ همدان را دور زد پروژه میدان مرکزی ؛ تاریخ همدان را دور زد
خبرهاي مربوط به ميدان امام از زماني با حساسيت‌هاي بيشتر دنبال شد كه عمليات عمراني در اين منطقه با كشف آثاري تاريخي در هم آمیخت و پاي كار باستان شناسان را به پروژه باز كرد.
همدان صاحب موزه شیشه ای خواهد شد همدان صاحب موزه شیشه ای خواهد شد
16 مرداد ماه 1396 وقتي اجرای پروژه پياده‌راه‌سازي ميدان امام خميني(ره) و خيابان اکباتان شهر همدان کليد خورد شايد کمتر کسي تصور مي‌کرد قرار است به حکم تيشه و کلنگ تاريخ در پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین به حرف آید .
انواع ویزا را می شناسید ؟ انواع ویزا را می شناسید ؟
در این مطلب از انواع ویزا و دریافت ویزا برایتان می گوییم. یکی از سوالهایی که قبل از سفر کردن باید بدانیم روشهای گرفتن ویزا برای مقصدمان است.
اسب ها به میدان مسابقه زیبایی در همدان میروند اسب ها به میدان مسابقه زیبایی در همدان میروند
براي نخستين بار همدان به عنوان ميزبان جشنواره ايکائو در زمينه مسابقه نمايش زيبايي اسب‌ انتخاب شد.
واکنش های عجیب به  افزایش سه برابری عوارض خروجی مسافران واکنش های عجیب به افزایش سه برابری عوارض خروجی مسافران
با افزایش خیره کننده عوارض خروج از کشور در بودجه 97 ، رقم فعلی سه برابر شد و بر این اساس عوارض برای سفر اول 220 هزار تومان، سفر دوم 330 و سفرهای بعدی 440 هزار تومان شد . این ارقام در حالی برای بودجه 97 پیشنهاد شده که هم اکنون قیمت بلیت «لحظه آخری» بسیاری از سفرهای خارجی با هواپیما، بسیار کمتر و گاهی در حدود 100 هزار تومان است
صنایع‌دستی 31 استان وارد  عرصه تنگ رقابت برای کسب  نشان ملی مرغوبیت شد صنایع‌دستی 31 استان وارد عرصه تنگ رقابت برای کسب نشان ملی مرغوبیت شد
معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از آغاز چهارمین برنامه داوری نشان ملی مرغوبیت صنایع‌دستی در این سازمان خبر داد.
سال ۲۰۱۸ همدان هم پایتخت گردشگری آسیا میشود هم میزبان اجلاس جهانی گردشگری سال ۲۰۱۸ همدان هم پایتخت گردشگری آسیا میشود هم میزبان اجلاس جهانی گردشگری
۲۲خرداد ماه سال جاری بود که رسانه ها اعلام کردند ؛ شهر همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران در دومین اجلاس وزیران گردشگری کشورهای عضو مجمع گفتگوهای آسیایی (ACD) مطرح شده است . البته این تصمیم گیری در خالی اتخاذ شد که از سوی دیگر بحث میزبانی همدان از اجلاس جهانی جهانگردی در سال ۲۰۱۸ نیز مطرح بود .
کشفیات ارزشمند آثار باستانی در میدان اصلی همدان + تصاویر کشفیات ارزشمند آثار باستانی در میدان اصلی همدان + تصاویر
اخیرا پیاده راه سازی در یکی از میادین اصلی همدان راز بررگی را در این میدان کشف کرد.
پیاده راه سازی اکباتان در همدان تاریخ ساز شد پیاده راه سازی اکباتان در همدان تاریخ ساز شد
همه چیز از اجرای طرح تفضیلی شهر همدان و پیاده‌راه شدن 6 خیابان منتهی به میدان مرکزی پس از کش و قوس‌های فراوان شروع شد .
پله پله با گشانی تا توسعه پله پله با گشانی تا توسعه
روستای هدف گردشگری گشانی تویسرکان که به صورت پلکانی ساخته شده یکی از روستاهای دارای ظرفیت مطلوب برای جذب گردشگر در استان همدان است . این روستا در بخش صنایع‌دستی و گردشگری ظرفیت‌های بالقوه‌ای دارد که با حمایت سازمان میراث فرهنگی و اهالی روستا می‌تواند بهترین نقطه برای بوم گردی باشد.
تالارهای دیده‌نشده کاخ اشرف باز می شوند تالارهای دیده‌نشده کاخ اشرف باز می شوند
افزایش تالارهای موزه‌ای کاخ اشرف (موزه ظروف سلطنتی) واقع در مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد و رونمایی از تالارها و اشیای موزه‌ای باارزش و دیده‌نشده در این کاخ برای عموم از هفته جاری آغاز و به ترتيب اولويت تا سه هفته متوالی انجام می‌شود.
تعبیر خواب جهانی دلمه در آذربایجان ؛  چوگان و کمانچه در دست بررسی تعبیر خواب جهانی دلمه در آذربایجان ؛ چوگان و کمانچه در دست بررسی
«چوگان» و «هنر ساختن و نواختن کمانچه» به تایید ارزیابی فنی یونسکو رسیده است و به گفته معاون میراث فرهنگی کشور، این دو پرونده در دوازدهمین اجلاس میراث ناملموس یونسکو که آذرماه برگزار می‌شود، به تصویب خواهد رسید.
روایتی دردناک از مهاجرت تحقیر آمیز به اروپا روایتی دردناک از مهاجرت تحقیر آمیز به اروپا
روزنامه ایران در روایت تکان دهنده از مهاجرت غیرقانونی به اروپا نوشت: «میلاد» و «سارا» دو نفر از هزاران مهاجری هستند که وطن را برای رسیدن به زندگی بهتر ترک کرده‌اند.بسیاری از مهاجران غیرقانونی دستگیر شده و بازگشته‌اند. عده‌ای هم در این راه جان خود را از دست داده‌اند. تعداد زیادی به دلیل ارتکاب جرم‌هایی که ندانسته انجام داده‌اند در زندان به سر می‌برند و جمعیت قابل توجهی هم به مقصد رسیده‌اند.
کرمانشاه میزبان گردهمایی سالانه راهنمایان گردشگری در ایستگاه یازدهم کرمانشاه میزبان گردهمایی سالانه راهنمایان گردشگری در ایستگاه یازدهم
گردهمایی سالانه راهنمایان گردشگری سال 1396 میرود تا در ایستگاه یازدهم به میزبانی کرمانشاهی ها برگزار شود .
صفحه  از ۴
گزارش تصویری
تصاویری زیبا از چهارگوشه جهان
برخی این نقد را به ایرانیان دارند که کمتر به مسافرت می روند و از احوال مردمان دیگر دنیا و فرهنگ هایشان اطلاع دارند. ما قصد قضاوت در این باره نداریم اما گاهی تصاویری از سایر نقاط جهان بسیار جذاب و دیدنی است.
پربحث ترین