تجارت امروز ؛ مرجع اخبار اقتصادی ایران و جهان

اولویت ایران توسعه اقتصادی است
سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی مطرح کرد؛
تابع این و آن نباشید؟
خطاب آیت الله العظمی خامنه ای به رئیسی
صفار هرندی که خبرش در مورد توصیه مهم رهبر فرزانه انقلاب به رئیسی سخن گفته بود را پس گرفت. او گفته است من شنیدم ، حضرت آقا در دیداری که آقای رئیسی خدمتشان بودند به وی توصیه کردند تابع این‌وآن نباشند و نزدیکانشان هم دخالت نداشته باشند.
ضرورت ثبات اقتصاد در مسکن
در جلسه رئیسی با فعالان مسکن مطرح شد:
دولت آینده در برابر این دو کلیدواژه -ثبات اقتصادی و کنترل سفته‌بازی- هم می‌تواند دچار سوءبرداشت شود و سراغ اقدام های بی‌اثر همچون "بگیروببند" در بازار برود و هم می‌تواند بادید باز و دقیق «ریشه بی‌ثباتی و بستر امن سفته‌بازی» را شناسایی کند.
چه خبر از پتروشیمی
خواندنی
اخبار پیشین
۳۲۲ نفر دیگر بر اثر کرونا جان باختند
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: ۳۲۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته بر اثر کرونا جان باختند.
بهره‌برداری از ۱۵ هزار میلیارد تومان طرح جدید در مناطق آزاد
دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: پروژه‌هایی به ارزش ۱۵ هزار میلیارد تومان در مناطق آزاد و ویژه، آماده افتتاح در دو ماه آینده هستند.
حسین عبداللهی فعال سیاسی
نه سلطنت طلبند نه منافق
نه منافق است نه سلطنت طلب، اسم ایران که می‌آید گریه می‌کند، تعصب دارد، چیز زیادی نمی‌خواهد حقخواه نیست، کمی توجه می‌خواهد، می‌خواهد زنده بماند تا زندگی کند، زنگی را به هر قیمتی نمی‌خواهد، دوست دارد مثل سایرین باشد، موقعیت ندارد، پس می‌سوزد و می‌سازد تا عجنبی نشود.
دستور قضایی برای ترخیص فوری ۱۰۰۰ تن مرغ وارداتی از بندر شهید رجایی
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از صدور دستور قضایی برای ترخیص فوری ۱۰۰۰ تن مرغ وارداتی از بندر شهید رجایی بندرعباس خبر داد.
بازار مسکن رونق می‌گیرد
کارشناس اقتصاد مسکن گفت: بازار مسکن همواره مترصد ایجاد ثبات اقتصادی و سیاسی بوده و بر این اساس در دولت آینده انتظار افزایش حجم ساخت‌وساز و رونق نسبی معاملات را داریم؛ تورم مصالح ساختمانی هم تاثیری در این بخش ندارد، زیرا سهم بالایی از قیمت تمام شده را به خود اختصاص نمی‌دهد.
حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به غزه
جنگنده‌های رژیم صهیونیستی نیمه شب یکشنبه اهداف مختلفی را در نوار غزه بمباران کردند.
برترین خودروهای ۲۰۲۱
آلمان بیشترین نماینده را در رتبه بندی امسال برترین خودروهای جهان دارد.
رهبر  معظم انقلاب درگذشت علیرضا تابش را تسلیت گفتند
مقام معظم رهبری درگذشت علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تسلیت گفتند.
اماها و چرایی های مصرف آب در صنایع؟
فاطمه احمدی : بررسی و تحلیل میزان مصرف آب در صنایع مختلف نشان می دهد که در سال های اخیر تولید مواد و محصولات شیمیایی بیشترین مصرف آب در بخش صنعت را به خود اختصاص داده اند.
تعمیر کولر گازی ال جی در تهران
با کولرهای گازی قادر خواهید بود تا در هر فصلی چه سرد و چه گرم، دمای خانه را مطلوب کنید. بسیاری از برند ها اقدام به تولید کولرگازی کرده اند که یکی از معروف ترین آن ها ال جی است. ال جی تمام سعی خود را کرده است تا کولرگازی های خود را در مدل ها و سایز های مختلف تولید کند.
قرنطینه 193 مسافر مشکوک به بیماری کرونا در مرزها
دبیرکل جمعیت هلال‌احمر با تاکید بر استمرار طرح کنترل و پایش سلامت مسافران در مبادی مرزی کشور، از غربالگری ۴۸۷ هزار و ۳۲۹ نفر در قالب این طرح خبر داد و گفت: ۱۹۳ مسافر مشکوک به بیماری کرونا در مرزها هم قرنطینه شدند.
گزارش تصویری