تجارت امروز ؛ مرجع اخبار اقتصادی ایران و جهان

آخرین قیمت سکه و طلا در بازار
قیمت سکه و قیمت طلا امروز 22 تیر 99 در پایگاه خبری تجارت اکمروز به شرح زیر است.
آخرین قیمت دلار در بازار
قیمت دلار و ارز امروز 22 تیر 99 در پایگاه خبری تجارت امروز به شرح زیر می باشد.
هپکو همچنان می نالد
واگذاری یا عدم واگذاری «هپکو» به «ایمیدرو» و نیز عدم شفافیت و نحوه این واگذاری سبب ایجاد نوعی نگرانی در کارگران در مورد آینده شغلی و بازگشت رونق به این غول تولید ماشین سنگین سال‎های نه چندان دور کشور شده است.
چه خبر از پتروشیمی
خواندنی
اخبار پیشین
بیشتر حجم تسهیلات در کشور صرف سرمایه در گردش شده است
آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد که در سال ۱۳۹۸ حدود ۵۴ درصد تسهیلات پرداختی بانک‌ها و موسسات اعتباری صرف تامین سرمایه در گردش شده و ۳۲.۵ درصد از کل این تسهیلات به بخش صنعت و معدن اختصاص یافته که بعد از بخش خدمات بیشترین تسهیلات بانکی را دریافت کرده است.
آخرین قیمت دلار سکه و طلا
قیمت دلار و سکه و طلا امروز 17 تیر 99 در پایگاه خبری تجارت امروز به شرح زیر می‌باشد.
دلار عقب نشت!
برای دومین روز متوالی دلار در برابر بسیاری از همتایانش ریزشی شد.
آخرین قیمت دلار سکه و طلا
قیمت دلار و قیمت سکه و قیمت طلا امروز 15 تیر 99 در پایگاه خبری تحلیلی تلنگر به شرح زیر است.
فساد مالی بزرگترین مانع رشد فرهنگ مالیاتی
شفافیت را باید به‌منزله اطلاعاتی دانست که توسط نهادها و اشخاص منتشر می‌شود و ارزیابی عملکرد این نهادها را آسان‌تر و روشن‌تر می‌سازد. در واقع شفافیت ابزاری است برای ایجاد فضایی سالم و پاک برای همه تا در این فضا، حقوق همگان رعایت شود شفافیت، ضامن سلامت اقتصادی و اجتماعی در جامعه و ایجاد اعتماد متقابل میان دولت و شهروندان است. چراکه اطلاعات شفاف در هر حوزه‏ای اولین لازمه اجرای عدالت است و نبود شفافیت اقتصادی در کشوری به معنای وجود فعالیت‌های اقتصادی زیرزمینی و فساد است.
ارتقای فرهنگ مالیاتی برای رشد جامعه
مالیات از منابع مهم درآمد دولت به شمار می رود و ثبات و تداوم وصول مالیات، موجب ثبات در برنامه ریزی دولت برای ارائه خدمات مورد نیاز کشور در زمینه های گوناگون می شود. در این میان ، توسعه فرهنگی، به عنوان یکی از ابعاد مهم توسعه یک کشور همواره از اهمیتی اساسی برخوردار بوده و با جنبه اهمیت یافتن سیاست های کلان اقتصادی عامل فرهنگ سازی بیش از پیش در کانون توجه دولتمردان و برنامه ریزان اقتصادی کشور قرار گرفته است .
قیمت مرغ زنده مرغداری‌ها 10500 است!
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت لرستان گفت: از امروز با مرغدارانی که هر کیلوگرم مرغ زنده را به قیمت بیش از 10 هزار و 500 تومان به فروش برسانند برخورد می‌شود.
کسی در این میان به فکر دستیاران نیست!
دبیر شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی وزارت بهداشت با بیان این‌که متاسفانه در همهمهک‌ای که شیوع کرونا به پا کرده کسی صدای دستیاران را نمی‌شنود، گفت: در شرایطی که برخی از دستیاران به کرونا مبتلا می‌شوند، مسؤولان بیمارستانی باید به موارد محافظتی و درمانی دستیاران توجه ویژه کنند، اما در این شرایط دستیاران با عدم پرداخت پاداش دستیاران مطابق با دستورالعمل ارسالی وزارت بهداشت به دانشگاه‌ها روبه رو هستند که مانند ریختن نمک روی زخم این عزیزان است.
سهام ترجیحی به کارکنان شرکت مورد نظر تعلق می‌گیرد
غالباً عرضه‌های اولیه با قیمت‌های جذابی ارائه می‌شوند که افراد زیادی میل به خرید آن را دارند. ورود عرضه اولیه به بازار سرمایه سبب می‌شود قسمتی از نقدینگی به سمت تولید جریان داشته باشد و این امر باعث تأمین مالی شرکت‌های تولیدی می‌شود.
تحلیلی دنیای اقتصاد در خصوص بورس در این هفته
۵تحلیل‌گر بازار سرمایه تحولات احتمالی امروز بورس تهران راپیش‌بینی کردند.
راغفر: تحریم ها برای عده ای نان دارد!
معنای امضای طلایی یا کثیف این است که افراد یا مقاماتی دارای امضاهای بسیار موثر و تعیین‌کننده هستند. هر چند اصطلاح امضای طلایی خودساخته است و در برخی موارد نیز به نام‌های دیگری شناخته می‌شود اما در معنای کلی‌، همانی است که گفته شد.
انتشار مجدد وراق رهنی در بازار
سید محسن فاضلیان عضو هیات مدیره بانک مسکن از آمادگی این بانک به منظور انتشار دومین مرحله از اوراق رهنی خبر داد.
گزارش تصویری