تجارت امروز ؛ مرجع اخبار اقتصادی ایران و جهان

تشکیل ستاد صادرات در وزارت صمت
سرپرست وزارت صمت از تشکیل کمیته اقدام صادراتی برای بررسی مشکلات اعضای سه اتاق خبر داد.
ارز به چه قیمتی باید باشد؟
نماینده کاشان در مجلس شورای اسلامی گفت: هزینه تامین مواد اولیه 4 برابر شده است، بانک‌ها برای ارائه تسهیلات به تولیدکنندگان 70درصد فروش آن‌ها را طلب می‌کنند و این روش باعث تعدیل نیرو و افزایش بیکاری در کشور شده است.
بحث تعهد امام نسبت به آرمان‌ها و قدرت تشخیص، ابتکار، جاذبه از ویژگی‌های بارز امام بوده است
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: در هفته گذشته چهار نامه از چهار کشور اروپایی برای ارسال تجهیزات پزشکی دریافت کردم که این کشورها همان کشورهایی هستند که ما روز اول شیوع کرونا از آنها تجهیزات خواستیم و به ما ندادند.
چه خبر از پتروشیمی
خواندنی
اخبار پیشین
دستمزد کارگران همچنان در هاله‌ای از ابهام
کارخانه‌هایی که با صدها یا هزاران کارگر همچنان با تغییراتی در ساعات کاری، خطر ابتلا به کرونا را تشدید می‌کنند، آنقدر زیاد هستند که دستور «ادامه فعالیت کسب و کارها» از سوی دولت را بتوان به عنوان یک عامل شیوع کرونا برشمرد و سرلوحه بررسی‌ها قرار داد.
سابقه حذف صفر از پول ملی
حجت‌الاسلام والمسلمین محمداسماعیل توسلی، عضو هیئت‌علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی، درباره حذف چهار صفر از پول ملی اظهار کرد: در این باره و انتشار پول جدیدی با عنوان تومان، چند بحث مطرح است. یکی اینکه اصل این عمل چگونه است؟ دومین سؤال این است که چه اثری بر تورم دارد؟ سؤال سوم این است که چه زمانی برای اجرای این سیاست مناسب است؟ و سؤال چهارم هم این است که بهترین شیوه پیاده‌سازی این طرح چیست؟
در مردمی کردن حفاظت از زیرساخت‌های حیاتی کشور کوتاهی کرده‌ایم
رئیس دانشگاه صنعتی مالک اشتر گفت: در مردمی کردن حفاظت از زیرساخت‌های حیاتی کشور کوتاهی کرده‌ایم بنابراین باید این جریان را به یک مطالبه عمومی، علمی و دانشگاهی تبدیل کنیم.
رسیدن به تورم 22 درصد در کوتاه مدت چیزی شبیه معجزه است
اصلاحات لازم در کسری بودجه صورت نگرفته، بازار ارز به دلیل تحریم و کرونا بی‌ثبات است، تراز ارزی و تجاری غیرنقدی کشور به دلیل رکود اقتصاد جهانی و کاهش قیمت مشتقات نفتی  با مشکل روبرو است، بنابراین  هدف‌گذاری نرخ ارز را با مشکل روبرو می‌کند.
آخرین قیمت دلار، سکه و طلا
قیمت دلار و قیمت سکه و قیمت طلا امروز 6 خرداد 99 در پایگاه خبری تجارت امروز به شرح زیر است.
آخرین قیمت دلار سکه و طلا
قیمت دلار و قیمت سکه و قیمت طلا امروز شنبه 3 خرداد 99 در پایگاه خبری تجارت امروز به شرح زیر می باشد.
متن کامل سخنرانی آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب به مناسبت روز قدس
سیاست عمده استکبار و صهیونیسم کم‌رنگ کردن مسئله فلسطین در ذهن مسلمانان و به فراموشی سپردن آن است و مهمترین کار مقابله با این خیانت است.
قیمت دلار و سکه و طلا امروز 1 خرداد 99
قیمت دلار و سکه و طلا امروز پنجشنبه 1 خرداد 99 در پایگاه خبری تجارت امروز به شرح زیر است.
قطب‌های پتروشیمی زیر فشار کرونا
شیوع ویروس کرونا مشاغل مختلفی را با چالش روبه‌رو کرده یا به‌زودی خواهد کرد که نتیجه آن احتمالا بروز یک رکود دیگر در حد و اندازه رکود بزرگ است. این هشدار سازمان‌های معتبر جهانی و کارشناسان و رسانه‌های اقتصادی است که معتقدند تداوم این وضعیت دنیا را با شرایطی بدتر از ۲۰۰۸ روبه‌رو خواهد ساخت.
انحصارگری در خودرو کار را سخت کرده است
در بازار خودرو دو نوع عامل برای تحرک غیر قابل مهار قیمتها مشاهاده می‌شود: عوامل داخل بخشی صنعت خودرو و عوامل فرابخشی. در بخش نخست این عوامل میتوان به مسئله انحصارگری در خودرو،جامدن تولید از تقاضا، بی‌توجهی به ارتقای کیفیت و تنوع تولید، وابستگی مالی خودروسازها به شبکه بانکی و رشد روزافزون بدهی‌ها در این مجموعه‌های تولیدی اشاره کرد. بازار خودرو همچون سایر بازارها با اتکاء به قانون عرضه و تقاضا نظام یمتی خود را کشف میکند و متعادل می‌شود.
سهام خودد را نفروشید
آمل- رئیس هیئت مدیره اتحادیه سهام عدالت کشور نسبت به حضور دلالان و واسطه‌ها برای جمع آوری و خرید وکالتی سهام عدالت روستائیان هشدار داد.
آب شدن ذخایر یخی دنیا باعث افزایش گاز متان و گرم شدن زمین می‌شود
پروفسور دونالد براون گفت: اساسا اداره کشورهای سرمایه داری مانند آمریکا، استرالیا و کانادا بر مبنای منافع کارت‌ های اقتصادی است و بدعهدی آمریکا و خروج این کشور از معاهده محیط زیستی پاریس که بیش از 195 کشور دنیا این توافق را پذیرفته بودند، به روشنی نشان داد که ایالات متحده آمریکا و ترامپ در این زمینه نقش خود را به درستی ایفا نکرند. درواقع ترامپ با خروج آمریکا از معاهده توافق آب‌وهوایی پاریس مصلحت جهانی را قربانی منافع نهادهای سرمایه‌داری کرد.
گزارش تصویری