تجارت امروز TejaratEmrouz.ir

حدود قانونی کارفرما برای اخراج کارگر چقدر است؟

حدود قانونی کارفرما برای اخراج کارگر چقدر است؟

بسیاری از کارگران بیم اخراج از کار خود را دارند، اما باید توجه داشت که قرارداد کار برای مدت زمان مشخصی منعقد می‌شود و کارفرمایان به تنهایی نمی‌توانند آن را فسخ کنند.
چند نکته مهم در خصوص وکالت بلا عزل

چند نکته مهم در خصوص وکالت بلا عزل

وکالت جزو عقودی نیست که به صورت دایمی منعقد شود و همواره عواملی وجود دارند که ممکن است به عقد وکالت پایان دهند. ماده ۶۷۸ قانون مدنی مقرر می‌دارد
بررسی و اصلاح قانون مالیات مستفیم در مجلس

بررسی و اصلاح قانون مالیات مستفیم در مجلس

هرگونه دسترسی غیرمجاز و سوء استفاده از اطلاعات ثبت شده در پایگاه اطلاعات هویتی، عملکردی و دارایی مؤدیان مالیاتی موضوع ماده (۱۶۹مکرر) این قانون در خصوص مسائلی غیر از فرآیند تشخیص و وصول درآمد‌های مالیاتی یا افشای اطلاعات مزبور جرم است
با برخی قوانین چک آشنا شوید

با برخی قوانین چک آشنا شوید

این قانون از لحاظ کیفری با قانون قبل تفاوتی نکرده است و کماکان چک‌های وعده‌دار، تضمینی بدون تاریخ و سفید امضا را از حالت کیفری خارج می‌داند لیکن از لحاظ حقوقی تغییر و تحولات بسیار زیادی کرده است.
رانت خواری واردات در گمرک چگونه صورت می گیرد؟

رانت خواری واردات در گمرک چگونه صورت می گیرد؟

مدیرکل واردات و امور مناطق آزاد گمرک درباره ارزش گذاری کالاهای وارداتی در گمرک گفت: پیش از اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی، وارد کنندگان خواهان ارزش گذاری کمتر کالا در گمرک بودند اما پس از آن با درخواست های مکرر افزایش قیمت گذاری کالاها روبرو شدیم.
متن کامل لایحه بودجه 1397 کشور

متن کامل لایحه بودجه 1397 کشور

متن کامل لایحه بودجه ۹۷ کل کشور با جمع منابع ۱ میلیون و ۱۹۴ هزار میلیارد تومان منتشر شد.

قانون موجر و مستاجر با تمامی اصلاحات آن

قانون موجر و مستاجر در مرداد 56 تصویب شد اما بارها از سوی مجلس اصلاح گردیده است.

متن کامل طرح یک فوریتی قانون بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

کمیته بانکداری کمیسیون اقتصادی به ریاست حجت الاسلام محمدحسین حسین زاده بحرینی طرح فوریتی قانون بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را برای دگرگونی ساختار های نظام بانکداری در کشور تهیه کرده است.
متن کامل قانون برگزاری مناقصات

متن کامل قانون برگزاری مناقصات

متن کامل قانون مناقصات در 25 بهمن 1383 در مجلس شورای اسلامی تصویب شد
متن کامل قانون مالیات بر ارزش افزوده

متن کامل قانون مالیات بر ارزش افزوده

متن کامل قانون مالیات بر ارزش افزوده این روزها یکی از نیازمندی های اهالی صنعت و تجارت است.

متن کامل قانون اساسی به همراه مقدمه

قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در سال 1358 در یک همه پرسی به رای مردم گذاشته شد و مردم با اکثریت بسیار بالایی به آن رای دادند. لازم به ذکر است که قانون اساسی در سال 68 طی یک همه پرسی اصلاح شد.

متن کامل قانون تجارت

متن کامل قانون تجارت را می توانید اینجا بخوانید این قانون در سیزدهم اردیبهشت سال ۱۳۱۱ هجری شمسی در ششصد ماده توسط مجلس شورای ملی تصویب شد. جالب است بدانید قانون تجارت ایران بر مبنای قانون تجارت ۱۸۰۷ فرانسه (معروف به کد ناپلئون) ترجمه و تهیه شده است! بسیاری از حقوقدانان ایرانی، قانون مذکور را ناکافی و بیش از اندازه ناقص و مبهم می‌دانند.در این قانون اصول مربوط به معاملات تجاری، دفاتر تجارتی، اسناد تجاری و چک، دلالی، حق‌العمل کاری، قرارداد حمل و نقل، قائم مقام تجارتی و سایر نمایندگان تجارتی، ضمانت، ورشکستگی، اسم تجارتی و شخصیت حقوقی بیان می‌شود. به جز موارد مربوط به شرکت‌های تعاونی (لایحه اصلاحی قانون تجارت) و برخی مقررات مربوط به دلالی و ورشکستگی بقیه مقررات این قانون هنوز به قوت خود باقی است.
متن کامل قانون بودجه 96

متن کامل قانون بودجه 96

متن کامل قانون بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشور منتشر شد. این قانون در جلسه علنی روز سه‌شنبه مورخ بیست و چهارم اسفندماه یکهزار و سیصد و نود و پنج مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در تاریخ ۲۴/۱۲/۱۳۹۵ به تأیید شورای نگهبان رسید.
گزارش تصویری