کد خبر: ۱۰
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۱
گازی‌ها به‌حالت آماده باش درآمدند
سخنگوی شرکت گاز با اشاره به ورود یک جبهه هوای سرد، از احتمال جهش مصرف گاز مشترکان خانگی تا سطح ۴۵۰ میلیون مترمکعب در روز خبر داد و گفت: شرکت گاز برای تامین گاز زمستانی مردم در حالت آماده باش درآمد.

مهر: مجید بوجارزاده امروز با اشاره به پیش بینی سازمان هواشناسی  و ورود یک جبهه هوای بسیار سرد زمستانی به استان های شمال، شمال غرب و شرق کشور، گفت: پیش بینی‌ها نشان می دهد که با ورود این جبهه هوای سرد دمای هوا در برخی از استان های کشور حدود ۱۵ درجه سانتیگراد کاهش یابد.

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران با اعلام اینکه تاکنون برای آمادگی بیشتر بریا تامین گاز زمستانی مشترکان مانور مقابله با افت فشار و با قطعی گاز در برخی از استان های حاشیه دریای خزر و استان های شمال غرب و غرب کشور به عنوان سر شاخه های مصرف گاز برگزار شده است، تصریح کرد: هم اکنون شرکت گاز برای تامین گاز زمستانی مردم در آماده باش کامل قرار دارد و مشکلی در تامین گاز زمستانی مشترکان وجود ندارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه روز گذشته متوسط مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی و تجاری حدود ۴۰۰ تا ۴۰۵ میلیون مترمکعب بوده است، اظهار داشت: با این وجود پیش بینی میشود با ورود موج جدید سرما متوسط مصرف روزانه گاز بخش خانگی از مرز ۴۵۰ میلیون مترمکعب در روز عبور کند.

بوجارزاده با اعلام اینکه هم اکنون به طور متوسط روزانه ۱۱۰ میلیون متر مکعب گاز به نیروگاه های برق و حدود ۷۶ میلیون مترمکعب گاز به صنایع عمده تحویل داده می شود، تبیین کرد: در صورت افزایش مصرف گاز خانگی احتمال اعمال محدودیت در گازرسانی به صنایع و نیروگاه ها وجود دارد.

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران با یادآوری اینکه فعلا هیچ گونه محدودیتی در گازرسانی به مشترکان در دستور کار قرار نگرفته است، تبیین کرد: با ورود خط لوله دهم سراسری و چندین تاسیسات تقویت فشار گاز فعلا شبکه گاز کشور از شرایط پایداری برخوردار است.

این مقام مسئول در پایان خواستار صرفه جویی مردم در مصرف گاز شد، خاطرنشان کرد: با کاهش یک درجه ای دمای ساختمان ها و منازل، حدود ۶ درصد در مصرف گاز کل کشور صرفه جویی خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری