کد خبر: ۱۱۳
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۳
رییس‌ جمهور با تشکر از وزارت صنعت، معدن و تجارت، بخش خودروسازی و شرکت‌های قطعه‌ساز، صنعت خوروسازی را دارای اهمیت فراوان در افزایش اشتغال دانست.
پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری: حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور عصر یکشنبه در جلسه هیئت دولت با توصیه به شرکت‌های دانش‌بنیان برای حضور فعال‌تر در صنعت خودروسازی و اهتمام در بهبود کیفیت قطعه‌سازی گفت: پیوند هرچه بیشتر علم و صنعت و همکاری مؤثر دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی با این صنعت ضروری است.
 
وی که پس از ارائه گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص «وضعیت صنعت خودرو» صحبت می‌کرد، کاهش هزینه‌های تولید از طریق افزایش تولید و توجه بیشتر در تنوع و زیبایی در تولید خودرو را به عنوان مزیت‌های رقابتی کسب و سهم بیشتر در بازار خودرو، واجد اهمیت دانست و اظهار امیدواری کرد که با رشد کمی و کیفی این صنعت، رضایت بیشتر مردم حاصل شود.
 
در گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص «وضعیت صنعت خودرو» ، ارزش افزوده صنعت خودرو معادل 20 درصد از ارزش افزوده صنعت کشور و اشتغال مستقیم نیروی کار آن برابر 12 درصد اشتغال بخش صنعت بیان شد.
 
این گزارش همچنین از رشد 64 درصدی تولید خودرو در کشور در سال 93 نسبت به سال 92 خبر داد.
 
خروج صنعت خودرو از تحریم، ارتقای سطح استاندارد آلایندگی خودروها از یورو 4 در نیمه دوم سال جاری و کاهش زمان وصول مطالبات قطعه‌سازان از 12 ماه به 4 ماه از دیگر موارد مطرح شده در این گزارش است.
 
موافقت با ایجاد شهرک صنعتی در شهرستان جاسک و تعیین فهرست کمیسیون‌های مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با دیگر کشورها ، از جمله مصوبات این جلسه هیأت وزیران بود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری