کد خبر: ۱۱۶
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۱
معاون وزیر خارجه روسیه و نماینده این کشور در گروه 1+5 که یکشنبه شب وارد تهران شده بود صبح امروز با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.
فارس: «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه و نماینده این کشور در گروه 1+5 که شب گذشته وارد تهران شده بود صبح امروز (دوشنبه) با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
ریابکوف در این سفر علاوه بر دیدار و گفت‌وگو با ظریف، با سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان ظریف و اعضای ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای نیز به رایزنی خواهد پرداخت.
 
پس از تمدید هفت ماهه توافقنامه ژنو در دهمین دور مذاکرات جامع هسته‌ای در وین، رایزنی‌ها برای حصول توافقنامه جامع آغاز شد که یازدهمین دور مذاکرات 26 آذر ماه در شهر ژنو برگزار و قبل از آن نیز تیم مذاکره کننده هسته‌ای از 24 آذر به مدت 2 روز رایزنی‌هایی را با هیأت مذاکره کننده آمریکایی و فرانسوی صورت داد. در این مذاکرات تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران همچنین با روسیه، چین و سه کشور اروپایی نیز به گفت‌وگو پرداخت و مقرر شد که دور بعدی گفت‌وگوها اواسط ژانویه برگزار شود که بر همین اساس 28 دی ماه (18 ژانویه) دوازدهمین دور مذاکرات جامع هسته‌ای برای دومین بار در شهر ژنو و در سطح معاونان برگزار می‌شود و روز چهارشنبه ٢٤ دی (14 ژانویه) ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان و جان کری وزیر امور خارجه آمریکا به ژنو خواهند رفت تا پیش از مذاکرات دوجانبه معاونین خود با یکدیگر دیدار کرده و راهنمایی‌های لازم را به عمل آورند.
 
همچنین طی روزهای ٢٥ الی ٢٧ دی (15 تا 17 ژانویه) هیات‌های مذاکره کننده ایرانی و آمریکایی در ژنو مذاکره دو جانبه خواهند داشت. پیش و بعد از این مذاکرات نیز، با بقیه اعضای 1+5 نیز به صورت دو جانبه ملاقات و مذاکره صورت خواهد گرفت.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری