کد خبر: ۱۳۳۴۹
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۶
یک کارشناس بازار خودرو پیش‌بینی کرد:

دست‌به‌نقدترین‌خودروهادربازارداخلی‌کدامند؟

فعالان بازار خودرو پیش‌بینی می‌کنند این بازار با نزدیک شدن به شب عید ملتهب نخواهد شد و خودروهایی نظیر تندر 90، 206 و پژو پارس دست به نقدترین خودروها در بازار داخلی هستند.

به گزارش تجارت امروز؛ آنگونه که اقتصادنیوز کسب اطلاع کرده بازار خودرو از آغاز امسال سایه سنگین رکود را به خود دید و پیش‌بینی می‌شود که این رکود تا پایان سال ادامه‌دار خواهد بود. به عقیده کارشناسان بازار خودرو رکود در این بازار ناشی از شرایط اقتصادی بد مردم و تغییرات فصلی است.

برخی از کارشناسان معتقدند که با توافق ایران با ۱+۵ و با اجرایی شدن برجام رکود از بازار خودرو خارج می‌شود گرچه همین جریان تا کنون نتوانسته در رکود بازار خودرو تاثیر بسزایی بگذارد.

فعالان بازار خودرو تاثیرات وام ۲۵ میلیونی در بازار را اینگونه بیان می‌کنند که تسهیلات این وام در رکود بازار خودرو تاثیر گذاشته و بعد از اجرایی شدن این وام مردم با مراجعه به نمایندگی‌ها توانستند خودرو دلخواه خود را خریداری کنند در حالی که رکود در بازار بیشتر شده است. در آن مقطع اگرچه بازار خودرو‌های دسته دوم بسیار داغ شد، طوری که مردم برای فروش خودرو خود به نمایشگاه‌ها می‌رفتند و خودرو خود را می‌فروختند و با استفاده از تسهیلات این وام خودرو نو می‌خریدند، اما در این میان افرادی که سرما‌یه‌ای چندانی نداشتند به انواع خودرو پراید رجوع کردند و بقیه که وضع بهتری داشتند سراغ ماشین‌هایی از جمله انواع پژو‌ها یا ال ۹۰ تمایل بیشری نشان دادند.

در همین زمینه علیرضا پورحسنی، کارشناس بازار خودرو درخصوص وضعیت کنونی بازار خودرو به اقتصادنیوز گفت: با توجه به رکودی که در بازار خودرو حاکم است و با توجه به اینکه خودرو‌های تولید داخل تقریباً قیمتی ثابتی دارند، در خصوص خودرو‌های وارداتی باید گفت عرضه این خودرو‌ها با مدل ۲۰۱۶ سبب شده است خودرو‌های ۲۰۱۵ وارداتی تغییر قیمت ۱۰ تا ۱۵ میلیونی داشته باشند، اما خودرو‌های ۲۰۱۵ با افزایش ۲ تا ۳ میلیون تومان در بازار که به علت نوسان ارز بوده است، تغییر خاصی نداشته است.

پورحسنی در خصوص پیش‌بینی بازار خودرو در شب عید بیان کرد: با خارج شدن خودرو از کالا‌های سرمایه‌ای، تصور بر این است که خریداران خودرو، مصرف‌کنندگان واقعی خودرو هستند و به همین دلیل بعید است که با التهاب بازار با نزدیک شدن به شب عید روبه‌رو شویم.

او در خصوص دست به نقدترین خودرو‌های دسته دوم و نو در بازار ایران تصریح کرد: در خصوص خودرو‌های تولید داخل می‌توان به تندر ۹۰ و ۲۰۶ و پژو پارس اشاره کرد، اما در خصوص خودرو‌های وارداتی نیز محصولات کره‌ای از جلمه اُپتیما، سوناتا و اسپورتیج و محصولات ژاپنی مثل تویوتا کرولا و کمری را می‌توان نام برد.

دست‌به‌نقدترین‌خودروهادربازارداخلی‌کدامند؟

انتهای مطلب

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما