کد خبر: ۱۳۴۱۷
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۱

افزایش صادرات ایران صنعت نفت آمریکا را تهدید می کند

یکی از اعضای حزب جمهوریخواه آمریکا ادعاکرد که بازگشت نفت ایران به بازارهای جهانی، صنعت نفت ایالات متحده را به چالش می کشد.
به گزارش تجارت امروز به نقل از شانا و به گزارش شبکه تلویزیونی سی بی اس، جان هوون، سناتور جمهوریخواه آمریکایی اعلام کرد در پی توافق هسته ای دولت ایالات متحده با ایران، جمهوری اسلامی می تواند صادرات نفت خود را افزایش دهد و این مسئله، صنعت نفت آمریکا رابه چالش می کشد.

به گفته هوون، نگرانی متحدان عربی آمریکا از گسترش نفوذ ایران در بازار نفت، سبب شده آنها تولید نفت خود را افزایش دهند و در نتیجه، قیمت نفت در بازارهای جهانی کاهش یافته است.

این سناتور جمهوریخواه ادعا کرد که مسائل یادشده، در کنار تهدیدهای موجود از سوی روسیه و داعش، سبب شده اند صنعت انرژی آمریکا به چالش کشیده شود.

شیوه های نامتعارف تولید نفت در آمریکا نسبت به شیوه های متعارف، هزینه بیشتری در بر دارند و با افت قیمت جهانی نفت، شمار سکوهای حفاری فعال در این کشور از حدود ١٥٠٠ سکو در آغاز سال ٢٠١٥ میلادی به حدود ٥٠٠ سکو در آغاز سال ٢٠١٤ میلادی کاهش یافته است.

هوون پیشنهاد کرد برای افزایش تولید داخلی نفت در آمریکا، پویایی بیشتری به خرج داده شود و ادعا کرد که پایان ممنوعیت صادرات نفت آمریکا، نمونه ای موفق از این رویه است.

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما