کد خبر: ۱۳۸۱۴
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۴
با همکاری پتروشیمی و هلدینگ خلیج فارس در دوران پساتحریم

فصلی‌نودرصنعت‌پتروشیمی‌ایران‌رقم‌می‌خورد

شرکت هلدینگ خلیج فارس با توجه به دارا بودن ظرفیتها و زیرساختهای مطلوب، آمادگی دارد تا در دوران پساتحریم با همکاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی فصلی نو را در صنعت پتروشیمی ایران رقم بزند.
به گزارش تجارت امروز به نقل از شانا مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت هلدینگ خلیج فارس با اشاره به این که راهبرد هلدینگ خلیج فارس تکیه بر استفاده از توان داخل همگام با دانش و فناوری روز جهان است، افزود: می توان با جذب سرمایه گذاریهای جدید داخلی و خارجی، مسیر توسعه صنعت پتروشیمی را به عنوان صنعتی استراتژیک که در اقتصاد و صنعت ایران دارای جایگاه مهمی است هموار کرد.

رسول اشرف زاده ادامه داد: بسیاری از شرکتهای خارجی اعلام آمادگی خود را برای همکاری با هلدینگ خلیج فارس اعلام کرده اند و اکنون با پایان یافتن تحریمها می توان زمینه های فعالیت مشترک و استفاده از ظرفیتهای همکاری آنها را در ابعاد مختلف بطور کامل بررسی کرد.

وی تصریح کرد: با برنامه ریزی و عزمی ملی می توان طرحهای توسعه ای صنعت پتروشیمی را ساخت و یا تکمیل کرد که پیامد آن افزایش ظرفیت تولید انواع محصولات پتروشیمی با هدف تامین نیاز داخل و نیز صادرات خواهد بود.

اشرف زاده با تاکید بر وجود همکاری و تعامل میان شرکت ملی صنایع پتروشیمی و هلدینگ خلیج فارس گفت: خوشبختانه روابط این دو شرکت در بالاترین سطح قرار دارد و تداوم همکاری دولت و بخش خصوصی می تواند ضامن توسعه صنعت پتروشیمی ایران و رسیدن به هدفهای پیش بینی شده در افق ١٤٠٤ باشد.

به گزارش شرکت ملی صنایع پتروشیمی، اشرف زاده پیشتر اظهار کرده بود: شرکت هلدینگ خلیج فارس به عنوان محور توسعه صنعت پتروشیمی ایران با بیش از ١٥ میلیارد یورو سرمایه گذاری، بیشترین سهم را در طرحهای توسعه ای این صنعت داراست.

مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت هلدینگ خلیج فارس همچنین افزوده بود: ٦,٢ میلیارد یورو طرح در حال اجراست و پنج میلیارد دلار طرح نیز در مرحله مطالعه نهایی قرار دارد و سر انجام چهار میلیارد یورو نیز از سوی این شرکت برای فعالیتهای مهندسی اختصاص یافته است.

به گفته وی، یکی از هدفهای هلدینگ خلیج فارس توسعه شرکتهایی است که قابلیت توسعه دارند و در بخشهای بالادستی و پائین دستی برای توسعه برنامه ریزیهای بسیار خوبی انجام شده است و می خواهیم در تکمیل زنجیره ارزش بیش از گذشته نقش آفرین باشیم.


فصلی نو در صنعت پتروشیمی ایران رقم می خورد
عضویت درکانال تلگرام
نظر شما