کد خبر: ۱۳۸۱۷
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۷

اعلام حمایت وزارت تجارت انگلیس از توسعه روابط اقتصادی با ایران

وزارت تجارت، نوآوری و مهارتهای انگلیس با بیان این که لغو تحریمهای ایران راه را برای توسعه مناسبات تجاری با تهران هموار کرد گفت: لندن به طور کامل از گسترش روابط اقتصادی دو کشور حمایت می‌کند.
به گزارش تجارت امروز به نقل از شانا وزارت تجارت، نوآوری و مهارتهای انگلیس در بیانیه‌ای که اوایل بامداد امروز (یکشنبه، ٢٧ دیماه) منتشر کرد، گفت: لغو تحریمهای اقتصادی و مالی ایران نتیجه اجرای تعهدات این کشور براساس توافق هسته‌ای ١٤ جولای ٢٠١٥ میلادی وین بود و معنای آن این است که ایران اکنون خیلی آزادانه تر می‌تواند تجارت کند.

وزارت تجارت انگلیس با اشاره به تایید اجرای تعهدات ایران براساس توافق هسته‌ای وین از سوی آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای، افزود: اعلام اجرای برجام در روز ١٦ ژانویه و پایان تحریمهای اقتصادی و مالی مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران از سوی اتحادیه اروپا و آمریکا به دنبال گزارش آژانس صورت گرفت.

این وزارتخانه عنوان کرد: به عنوان یک نتیجه از لغو تحریمها، پوشش مالی صادرات انگلیس (یو کی ای اف)، آژانس اعتبار صادرات انگلیس، بار دیگر حمایت خود را از شرکتهای انگلیسی که به دنبال کسب و کار در ایران هستند، از سر گرفت.

وزارت تجارت انگلیس تصریح کرد: پوشش مالی و اعتباری صادرات انگلیس اکنون به صورت پوندی و هم یورویی قابل دسترس است.

این وزارت خانه با اشاره به تضمینهای مالی 'یو کی ای اف ' برای صاحبان کسب و کار انگلیس، گفت: این نهاد برای ارتقای سطح صادرات انگلیس به ایران به طور مستقیم با صندوق ضمانت صادرات ایران و وزارت اقتصاد و امور دارایی این کشور کار خواهد کرد.

فرانسیس مود، معاون وزارت تجارت و نوآوری در بخش تجارت و سرمایه گذاری انگلیس نیز در این مورد گفت: دولت انگلیس به طور کامل از گسترش همکاری تجاری با ایران حمایت می‌کند و شرکتهای انگلیسی را تشویق می‌کنیم که از فرصت تجاری به دست آمده پس از لغو تحریمها استفاده کنند.

وی افزود: به دنبال بازگشایی سفارت انگلیس در تهران در آگوست سال گذشته، معاونت تجارت و سرمایه گذاری وزارت تجارت انگلیس درصحنه حضور دارد و از تجارت میان دو کشور حمایت می‌کند.

فیلیپ هاموند، وزیر خارجه انگلیس نیز شب گذشته (شنبه، ٢٦ دیماه) از اجرایی شدن برجام استقبال کرد و آنرا نتیجه سالها صبر و شکیبایی و تلاش دیپلماتیک دانست.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که شرکتهای انگلیسی از فرصت ایجاد شده به دنبال لغو تحریمهای ایران، بتوانند استفاده کنند.

اعلام حمایت وزارت تجارت انگلیس از توسعه روابط اقتصادی با ایران
عضویت درکانال تلگرام
نظر شما