کد خبر: ۱۳۹۰۷
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۶

جزئیات‌طرح‌خرید‌لوازم‌خانگی‌ازسوی‌اتحادیه

در حالی که بیش از یک هفته از اعلام صدور کارت‌های اعتباری خرید لوازم خانگی ایرانی از سوی دولت می‌گذرد؛ اما هنوز خبری از اعطا این کارت‌ها و استقبال مردم از خرید لوازم خانگی نشده است، در این میان اما اتحادیه لوازم خانگی طرحی جدا از طرح دولت برای متقاضیان خرید لوازم خانگی در نظر گرفته است.
به گزارش تجارت امروز به نقل از اقتصاد نیوز با گذشت چند روز پس از اعلام دولت مبنی بر آغاز طرح صدرو کارت اعتباری خرید لوازم خانگی ایرانی تا سقف ۱۰ میلیون تومان که تنها ۶ میلیون تومان آن تصویب شد، اتحادیه لوازم خانگی نیز طرحی به غیر از طرح دولت درنظر گرفت و اعلام کرد که این طرح کاملا با طرح دولت فاصله دارد.

روز جمعه رییس اتحادیه لوازم خانگی تهران اعلام کرد که قرار است برخی فروشگاه‌های فروش لوازم خانگی با همکاری اتحادیه، لوازم خانگی اقساطی با سود ۱۰درصد به متقاضیانی که شامل سه گروه طرح دولتی نیستند، به فروش برسانند.

در این باره اما محمد طحان‌پور به اقتصادنیوز گفت که این طرح به گونه‌ای طراحی شده است تا همانند طرح بانک مرکزی طولانی نشود.

وی افزود: این طرح به گونه‌ای خواهد بود تا سایر فروشگاه‌ها، تعاونی‌ها، و نهاد‌ها وارد کار شوند و بخواهند لوازم خانگی ایرانی و غیرایرانی را برای کارکنان خود به صورت اقساط اعطا کنند تا برای فروش محصولات رقابت فروش ایجاد شود.

به گفته وی، در حال حاضر، ‌ این طرح در حال بررسی و قرار است لوگوهایی توسط اتحادیه چاپ شوند تا فروشگاه‌های طرف قرارداد این لوگو‌ها را در فروشگاه خود نصب کنند و مشتریان نیز از وجود این طرح در آن فروشگاه مطلع شوند.

رییس اتحادیه لوازم خانگی تهران افزود: در حال حاضر از واحدهای صنفی دعوت شده است تا فرم‌های مربوطه را امضا کنند و در این زمینه با اتحادیه مشارکت کنند، پس از آن نیز فروشگاه‌های واجد شرایط در این طرح وارد می‌شوند.

وی اظهارکرد: ممکن است دراین طرح برخی محصولات به قیمت عمده و قیمت کارخانه عرضه شوند. البته پس از مراجعه مشتریان و خرید محصولات، طرف حساب فروشگاه است و دیگر اتحادیه در این میان دخیل نیست، از این رو باید خود فروشگاه و خریدار با یکدیگر بر سر ضمانت پرداخت اقساط به توفق برسند چرا که اتحادیه در این میان هیچ مسئولیتی برعهده نمی‌گیرد.

طحان‌پور با بیان اینکه این طرح با طرح دولت کاملا متفاوت است، گفت: برای این طرح سقف خرید در نظر گرفته نشده است، اما پیش بینی می‌شود با توجه به میزان درآمد‌ها در شرایط فعلی، سقف خرید بیش از ۱۰ میلیون تومان نشود. از طرفی دیگر قراراست در این طرح کالای خارجی که به صورت رسمی از گمرک کشور عبور کرده است، نیز در کنار کالای ایرانی به صورت قسطی به فروش رود، چرا که فروش کالای خارجی با موازین کشور مغایر نیست.

به گفته رییس اتحادیه لوازم خانگی تهران، تقریبا از هفته آینده کار اجرایی آغاز می‌شود و واحدهای صنفی مهلت دارند در این زمان ثبت‌نام کنند. هدف اتحادیه لوازم خانگی اشاعه و اجرای این طرح در سراسر کشور است، اما در مرحله اول این طرح در تهران اجرای می‌شود تا به تدریج به سایر شهر‌ها و استان‌ها نیز تعمیم داده شود.

وی با اشاره به اجرای طرح کارت اعتباری دولت نیز گفت: به نظر می‌رسد از کارت ۱۰میلیون تومانی که به ۶ میلیون تومان کاهش یافت، متفقاضیان تنها قادر به دریافت و خرید ۳ تا ۴میلیون تومان از آن باشند، چرا که باید به پرداخت ماهانه اقساط متقاضیان که اغلب کارمندان دولتی و بازنشستگان و با حقوق حداکثر یک میلیون و ۲۰۰هزار تومان است، توجه شود.


جزئیات طرح خرید لوازم خانگی از سوی اتحادیه
عضویت درکانال تلگرام
نظر شما