کد خبر: ۱۳۹۱۹
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۸

زندان‌جدیدسلطان‌موادمخدردرمکزیک/عکس

"ال چاپو" پس از دستگیری به یک زندان غیرقابل فرار و فوق امنیتی منتقل شد.
به گزارش تجارت امروز به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ یک روزنامه نگار مکزیکی عکسی را در صفحه توییتر خود منتشر کرده و مدعی شد نخستین تصویر مخابره شده از سلول انفرادی و فوق امنیتی "خواکین چاپو گازمن،" ملقب به "ال چاپو" است. ال چاپو پس از دستگیری به زندان فوق امنیتی "آلتیپلانو" منتقل شد و از او در یک سلول انفرادی مجهز به پیشرفته‌ترین تجهیزات نظارتی نگهداری می‌شود.

زندان جدید سلطان مواد مخدر در مکزیک+ عکس

به گزارش تلگراف؛"کارلوس لورت مولا،" خبرنگار سرشناس مکزیکی، در یک برنامه تلویزیونی به اضافه شدن تجهیزات امنیتی در سلول ال چاپو اشاره کرد و گفت: در 5 شب اول بازداشت سلطان قاچاق مواد مخدر مکزیک، وی 7 بار میان سلول های مختلف جابه‌جا شد. سگ‌هایی برای شناسایی ال چاپو آموزش دیده‌اند و در راهرو و محوطه زندان در حال نگهبانی هستند. تمام دوربین‌های امنیتی دوباره چک شدند و نقاط کور آن‌ها گرفته شد. تعداد دوربین‌ها 10 برابر افزایش یافته و قرار است تا چند ماه آینده به هزار عدد برسد.

سامانه امنیتی که در فرار قبلی ال چاپو از کار انداخته شده بودند و موجب شد باز شدن درها و انتقال تجهیزات فرار به تونل زیرزمینی با موفقیت انجام شود، به روز رسانی شد و با حساسیت بالاتری در چند مکان مخفی نصب شدند.

ال چاپو برای فرار از تونل زیرزمینی استفاده کرده بود و هیچکدام از آژیرهای خطر به صدا درنیامدند. مقامات زندان "آلتیپلانو" سلطان مواد مخدر را در سلولی قرار دادند که کف آن با سه لایه ضخیم ورقه فولاد پوشیده شده است، به این ترتیب امکان حفر تونل غیرممکن خواهد شد.

ال چاپو پیش از این نیز در سال 2001 موفق به فرار از زندان شده بود و به دلیل مهارت وی در این کار، احتمال می‌رود بار دیگر اقدام به فرار کند.
عضویت درکانال تلگرام
نظر شما