کد خبر: ۱۸۷۲۹
تعداد بازدید: ۷۸۸
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۰
شرکت ملی هولدینگ انرژی قرقیزستان از ایران دعوت کرد تا در نیروگاه های برق آبی بخش بالادستی آبریز رودخانه نارین این کشور سرمایه گذاری کند.

به گزارش تجارت امروز ، متخصصان شرکت هولدینگ انرژی قرقیزستان  گفتند، در جریان مجمع تجاری مشترک ایران و قرقیزستان که دو روز پیش برگزار شد، شرکت ملی هولدینگ انرژی قرقیزستان از ایران دعوت کرد تا در نیروگاه های برق آبی  بخش بالادستی آبریز رودخانه نارین این کشور و از جمله نیروگاه کامبار آتا ۱ سرمایه گذاری کند.

به گزارش پایگاه خبری آکی پرس، این متخصصان گفتند، ظرفیت تولید برق آبی قرقیزستان ۱۴۲ میلیارد کیلووات ساعت برق برآورد شده است.
متخصصان قرقیزستانی گفتند: «امروزه ما  تنها از ۱۰ درصد ظرفیت این بخش استفاده می کنیم. رودخانه نارین شاهرگ اصلی آبی قرقیزستان است. استفاده از ظرفیت این رودخانه با احداث نیروگاه برق آبی اوچ کورگان آغاز شده است. قرقیزستان مجموعا دارای ۱۷ نیروگاه برق آبی است.»
به گفته این متخصصان: «ساخت این نیروگاه ها بخش مهمی از توسعه منابع قرقیزستان به شمار می رود. مطالعه امکان سنجی برای نیروگاه برق آبی کامبار آتا ۱ آماده شده است. برق تولید شده از نیروگاه کامبار آتا در کل طول سال قابل فروش خواهد بود. در فصل تابستان برق این نیروگاه می تواند به خارج از قرقیزستان نیز صادر شود. 
به گفته متخصصان قرقیز، مجموعا ۶۳ نیروگاه برق آبی کوچک با ظرفیت تولید ۲۵۷ مگاوات برق در این کشور قابل احداث است.
منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری