کد خبر: ۱۸۷۵۰
تعداد بازدید: ۷۰۵
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۲
در حالی که با داغ شدن فضای انتخاباتی کشور، احزاب و گروه‌های اصولگرا تلاش می‌کنند با معرفی گزینه‌های مختلف، نام خود را بر سر زبان‌ها بیندازند، برخی از شخصیت‌های این جریان نیز سعی دارند با گرفتن ژست انتخاباتی، نظر برخی از گروه‌های اصولگرا را به سوی خود جلب کنند.

به گزارش تجارت امروز، روزنامه «آرمان» با این مقدمه افزوده است: در همین حال عده‌ای از شخصیت‌های سیاسی نیز با رونمایی از احزاب و جبهه‌های سیاسی تازه، مسیر دیگری برای پیشبرد اهداف انتخاباتی خود برگزیدند که در تازه‌ترین نمونه آن، می‌توان به اعلام موجودیت «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» از سوی برخی از چهره‌های اصولگرا اشاره کرد.

هیچ‌کدام اصولگرا نیستند!

پس از صدور اولین بیانیه جبهه نیروهای انقلاب اسلامی، یکی از اعضایی که در مصاحبه‌ای، توضیحات بیشتری درباره ماهیت این جبهه ارائه داد، مرضیه وحید دستجردی«وزیر بهداشت احمدی‌نژاد» بود. وی در این‌باره اظهار کرد: جبهه نیروهای مردمی انقلاب اسلامی، یک تشکل فراجناحی و حتی فرا اصولگرایی است. هیچ‌کدام از افراد عضو این تشکل را که ببینید روی پیشانی‌شان اصولگرایی ننوشته است. از اظهارات او درباره اعضای هیأت مؤسس، می‌توان این‌گونه برداشت کرد که اعضای این جبهه قصد دارند با اعلام موجودیت، از اینکه یک اصولگرا هستند نیز اعلام برائت کنند. در برداشتی دیگر، چنین اظهاراتی می‌تواند ناشی از واگرایی میان اصولگرایان در چند ماهه منتهی به انتخابات ریاست جمهوری باشد، انتخاباتی که شاید یکی از کاندیداهایش مرضیه وحید دستجردی است.

مرضیه وحید دستجردی کیست؟

او که اخیرا با ورود به جبهه سیاسی انتخاباتی، حرف‌های تازه‌ای به زبان می‌آورد، متولد ۱۳۳۸ در تهران است. وی قبل از آنکه عنوان وزیر احمدی‌نژاد را در کارنامه خود ثبت کند یک پزشک در حوزه تخصصی زنان و زایمان بود. اما دوره وزارتش با فراز و فرودهای زیادی همراه شد. در خبرها، علت برکناری نخستین وزیر زن پس از انقلاب اسلامی نیز این‌گونه مطرح شده که وقتی احمدی‌نژاد درصدد بود تا سریعاً «باقر لاریجانی» از وزارت بهداشت اخراج شود، او به‌عنوان وزیر بر ادامه فعالیت لاریجانی در وزارت بهداشت اصرار ورزیده و حتی با استعفایش نیز مخالفت کرده است. لازم به ذکر است که او از ۳۱ فروردین ماه امسال، به سمت مشاورت رئیس قوه قضائیه منصوب شده است.

مردم به ما ‌گفتند که صدای ما را برسانید

مرضیه وحید دستجردی درباره چرایی تاسیس جبهه نیروهای انقلاب اسلامی به اوضاع کشور و نارضایتی‌های مردم اشاره کرد و گفت: مردم به ما می‌گفتند که صدای ما را برسانید. ما صدایشان را چگونه باید برسانیم؟ همین بود که تصمیم به تشکیل جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گرفتیم. این جریان تمام تلاشش را برای خدمت به مردم می‌کند. ما نمی‌خواهیم پدرخوانده و آقابالاسر مردم شویم. بنا بر این است که مجامع عمومی شهرستانی و استانی تشکیل شود و بعد هم یک مجمع عمومی ملی تشکیل شود و نظرات مردم و مطالبات مردم بالا بیاید.

وی درباره گرایشات سیاسی این جبهه اصولگرا گفت: هیچ‌کدام اصلاح‌طلب یا اصولگرا نمی‌گوییم. آن چه را خیر و صلاح مردم است را مدنظر داریم و می‌گوییم اول مصلحت مردم و کشور اهمیت دارد.

دستجردی درباره برنامه‌های انتخاباتی جبهه نیروهای انقلاب اسلامی نیز اظهار کرد: اگر از من در مورد کاندیدای تشکل بپرسید، به شما خواهم گفت که این تشکل از پایین به بالاست. مجامع عمومی باید تشکیل شوند و بعد نظرات مردم از پایین به بالا جمع‌آوری شود. بالاخره مثل بقیه تشکل‌ها برای انتخابات ٩۶ هم همان‌طور که مجبوریم غذا بخوریم مجبور هستیم رای بدهیم و کار و فعالیت هم داشته باشیم. این مسائل جزو چیزهای جدایی‌ناپذیر از زندگی است.

رساندن صدای نارضایتی‌ها یا کاندیداتوری؟

حضور مرضیه وحید دستجردی در جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، به عنوان اولین عضویت وی در یک تشکل سیاسی نشان می‌دهد که او فارغ از تمامی تعارفات سیاسی، با اهدافی انتخاباتی تلاش می‌کند تا به بهانه رساندن صدای نارضایتی افرادی که وی از آنان به عنوان مردم نام می‌برد، بار دیگر به عرصه سیاسی و قدرت در کشور بازگردد.

Image result for ‫جبهه نیروهای مردمی انقلاب اسلامی‬‎

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری