کد خبر: ۱۸۷۵۶
تعداد بازدید: ۲۴۵۹
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۶
پرچمدار جدید چری ادعای لوکس بودن دارد

به گزارش تجارت امروز، چری سال 2012 مدل مفهومی جدیدی با نام TX را در نمایشگاه اتوموبیل بیجینگ چین معرفی کرد. مدل تیگو 7 بر اساس طرح مفهومی TX ساخته شده و پروسه تبدیل این طرح مفهومی به تیگو 7 چهار سال به طول انجامید.

اما نکته جالب توجه این است که تیگو 7 نسبت به طرح مفهومی TX تغییرات اندکی داشته است و سبک طراحی بکار رفته توسط طراح انگلیسی چری به نام جیمز هوپ در تیگو 7 کاملا مشهود است.

در واقع تیگو 7 بنیان گذار سبک جدید طراحی چری است و مخاطب این خودروساز چینی از این پس مشتریان جوان و جویای هیجان خواهد بود.

chery_tiggo_7_چری_تیگو (34)

قاعدتا عدد 7 نشان دهنده این موضوع است که تیگو 7 نسبت به مدل تیگو 5 ابعاد بزرگتری خواهد داشت، اما فاصله بین دو محور تیگو 7 فقط 6 سانتی متر از تیگو 5 بیشتر است (فاصله بین دو محور تیگو 7 برابر 2670 میلی متر است) و تیگو 7 با ارتفاع 1670 میلی متر، 7 سانتی متر از برادر کوچکش کوتاه تر است.

chery_tiggo_7_چری_تیگو (32)

طول و عرض این دو شاسی بلند چری تقریبا یکسان است.

chery_tiggo_7_چری_تیگو (6)

نسخه ابتدایی این شاسی بلند چینی از موتور 2 لیتری تنفس طبیعی با حداکثر قدرت 122 اسب بخار بهره می برد و امکان انتخاب دو جعبه دنده وجود خواهد داشت: یک جعبه دنده 6 سرعته دستی و یک گیربکس خودکار CVT که باعث افزایش شتاب و کاهش مصرف سوخت تیگو 7 می شود.

همچنین یک موتور 1.5 لیتری مجهز به توربو شارژر نیز برای تیگو 7 در نظر گرفته شده است که توان تولید 152 اسب بخار قدرت را دارد. حداکثر گشتاور این موتور 205 نیوتن متر است و چری سال گذشته تیگو 5 را نیز به این موتور مجهز کرده بود. وظیفه انتقال نیرو در مدل توربوی تیگو 7 بر عهده گیربکس 6 سرعته خودکار دو کلاچه خواهد بود.

chery_tiggo_7_چری_تیگو (5)

چری در آینده نزدیک قصد عرضه مدل هیبریدی این خودرو را نیز دارد.

chery_tiggo_7_چری_تیگو (4)

تیگو 7 ماه اکتبر یعنی حدودا 3 ماه دیگر در بازار چین عرضه خواهد شد.

chery_tiggo_7_چری_تیگو (22)

با در نظر گرفتن بازه قیمتی این پرچمدار جدید چری (20 تا 26 هزار دلار) احتمال میرود این خودروی جدید چینی لیست کاملی از تجهیزات و امکانات داشته باشد.

chery_tiggo_7_چری_تیگو (24)

در واقع تیگو 7 گران قیمت ترین شاسی بلند چری محسوب میشود و حدودا 30 درصد از مدل تیگو 5 گرانتر بوده و دو برابر مدل تیگو 3 قیمت دارد.

chery_tiggo_7_چری_تیگو (41)

با در نظر گرفتن قیمت فعلی تیگو 5 در بازار کشور احتمال میرود شرکت مدیران خودرو تیگو 7 را با قیمتی حدود 110 میلیون تومان در ایران به فروش برساند.

chery_tiggo_7_چری_تیگو (29)

منبع: دنده 6


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری