کد خبر: ۱۸۷۸۷
تعداد بازدید: ۱۰۱۷
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۵ - ۰۷:۲۸
معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران؛
معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران ضمن موافقت با کلیت استفاده از اپلیکیشن‌های مسافربری در پایتخت گفت: با این حال دل نگرانی‌هایی نیز در مورد وضعیت رانندگان و خودرو وجود دارد که باید رفع شوند.

به گزارش تجارت امروز مازیار حسینی در مورد فعالیت رو به گسترش اپلیکیشن‌های مسافربری در موبایل گفت: معتقدیم استفاده از تکنولوژی‌های نوین  می‌تواند ما را در زمینه مدیریت ترافیک و افزایش کارایی کمک کند چراکه این اپلیکیشن‌ها واسطه‌ای بین مسافر و رانندگان هستند که به دلیل سهولت دسترسی می‌توانند تقاضای سفر را کاهش دهند و با افزایش درآمد رانندگان زمینه رضایت هر دو طرف موضوع را فراهم کردند.

وی با بیان اینکه معاونت حمل ونقل با کلیات استفاده از تکنولوزی‌های پیشرفته موافق است، اما تاکنون این مراکز اقدامی برای دریافت مجوز نداشتند، گفت:‌ با این حال بدلیل عدم رعایت ضوابط همچون عدم تایید هویت رانندگان و همچنین نامشخص بودن وضعیت خودروها با دل نگرانی‌هایی نیز مواجه هستیم و باید این فعالیت ضابطه‌مند شود.

حسینی با بیان اینکه باید هویت رانندگان و خودروهای مورد استفاده در این اپلیکشن‌ها مورد تایید قرار گیرد، گفت: این اپلیکیشن‌ها نیز می توانند از ظرفیت شرکت‌های قانونی تاکسیرانی استفاده کنند چراکه اقبال مردم به دلیل  امنیت ، سهولت دسترسی و تردد تاکسی‌ در همه معابر، به این وسیله بیشتر است و مسئولان این برنامه‌های موبایلی می توانند از این موضوع بهره ببرند.

اپلیکیشن‌های اخیر از یک سو به واسطه قیمت نازل‌ترشان به نسبت آژانس‌ها و تاکسی تلفنی‌ها، و از سوی دیگر به دلیل سهل الوصول بودند و خدماتشان از جمله خودروهای مدل بالا، رفتار قابل قبول رانندگان مورد اقبال عمومی قرار گرفته‌اند و این اقبال تا جایی است که گلایه برخی از رانندگان تاکسی و آژانس‌های کرایه اتومبیل را به همراه داشته است

منبع: ایسنا

امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۹
0
0
دزدای کلاه بردار کار و کاسبی ما را کساد کردن
ساناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
0
0
اینا خیلی گرون فوشن!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری