کد خبر: ۱۸۸۹۳
تعداد بازدید: ۶۸۷
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۹
تهیه کنندگان محصولات شبکه خانگی باید از صدا و سیما ممنون باشند چرا که علت اصلی استقبال مخاطب از آثار آنها، این است که آنچه را تلوزیون بدون هیچ توجیهی بر مردم ممنوع کرده است به نمایش در می آورند.
به گزارش تجارت امروز، شهرام شکیبا شاعر، طنز پرداز و مجری رسانه ملی، هرگونه موفقیت در شبکه خانگی را مدیون بسته بودن فضای صدا و سیما کرد و گفت: « تهیه کنندگان محصولات شبکه خانگی باید از صدا و سیما ممنون باشند چرا که علت اصلی استقبال مخاطب از آثار آنها، این است که آنچه را تلوزیون بدون هیچ توجیهی بر مردم ممنوع کرده است به نمایش در می آورند. ما در شهرزاد، بدون آنکه توهین و پنهان کاری ای ببینیم روایتی واقعی از زندگی و عشق و وابستگی آن به مسائل سیاسی و اجتماعی را تماشا کردیم. بدیهی است که پر شدن این خلا برای مخاطب لذت بخش است.»
نویسنده کتاب شعر طنز امروز ایران، با اشاره به این نکته که بیشتر روایت های تاریخی ما بیمار و ناسالم هستند ریشه موفقیت شهرزاد را در سلامت روایت از جانب سازندگان سریال دانست و گفت: «نوع روایت شهرزاد بسیار منطبق با واقعیت یوده و در رقابت با آثاری که همزمان با این سریال پخش میشدند سالمتر است.»
شکیبا ضمن مقایسه سریال شهرزاد با سریالهای تاریخی دیگر گفت: « همه ما دیدیم که حتی سریالهای تاریخی که لوکشین ها و منابع مالی و کاراکترهای بیشتری را دراختیار دارند و بطور رایگان از صدا و سیما در اختیار تماشاگر قرار میگیرند در رقابت با شهرزاد شکست خوردند. علت آن است که مردم حتی در ازای پرداخت هزینه به تماشای اثری فاخر و با کیفیت رقبت بیشتری دارند.»
شهرام شکیبا مهمترین انگیزه را برای ادامه روند موفق سریال شهرزاد اینگونه توصیف کرد: «نگاه سیاسی و حاشیه سازی از جانب هر دو جناح همواره وجود داشته است. اگر هنرمندان ما به له شدن زیر دست و پای این اصول سیاسی و تهمت خوردن و تهمت شنیدن عادت نکرده باشند باید تعجب کرد! به گمانم مهمترین دلیل و انگیزه برای دلسرد نشدن از تولید آثاری مانند سریال شهرزاد این است که عوامل و دست اندرکاران این آثار بدانند مهم این است که مردم شما را دیده اند و میپسندند. پس بخاطر مردم به کارتان ادامه دهید و دلسرد نشوید.»
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری