کد خبر: ۱۸۸۹۷
تعداد بازدید: ۷۳۰
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۲
بعد از اظهارنظر برانکو ایوانکویچ
در پی اظهارات برانکو ایوانکویچ سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران و سرمربی فعلی تیم پرسپولیس آقای کارلوس کی روش سرمربی بنام و موفق تیم ملی که به تازگی مجله معتبر فرانس فوتبال از تیم او تمجید کرده بود مجبور به واکنش شد. جوابیه ایشان را در ادامه می خوانید:

در پی اظهارات برانکو ایوانکویچ سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران و سرمربی فعلی تیم پرسپولیس آقای کارلوس کی روش سرمربی بنام و موفق تیم ملی که به تازگی مجله معتبر فرانس فوتبال از تیم او تمجید کرده بود مجبور به واکنش شد. جوابیه ایشان را در ادامه می خوانید: 

به گزارش تجارت امروز بعد از اظهارنظر آقای برانکو ایوانکویچ در مورد تیم ملی، من تصمیم گرفتم که 7 بازیکن پرسپولیس را از اردوی تیم ملی در دوبی مرخص کنم.

 

این تصمیم به دو دلیل گرفته شد:

 

1-می دانید که اردوی دوبی در فیفا دی نبود و آقای برانکو ایوانکویچ نیز علاقمند به همکاری در مورد برنامه ای که به تایید وی نیز رسیده بود نداشت. من به عنوان مربی تیم ملی قادر به ارائه تضمین برای موفقیت یا ناکامی ایشان نیستم.

 

2- همچنین در این مقطع من علاقمند بودم تا بازیکنان ملی پوش پرسپولیس را از فشارهایی که از سوی برانکو بر آنها وارد شده است رها سازم.

 

همانطور که گفتم، اردوی دوبی در برنامه های ما قرار داشت و مورد تایید فدراسیون و باشگاه ها قرار گرفته بود. هدف ما این است که برای اولین بار در تاریخ به شکل متوالی به جام جهانی صعود کنیم و علیرغم همه محدودیت ها، موفق شدیم در صدر گروه قرار بگیریم. اردوی دوبی نیز می توانست برای پیشرفت بازیکنان و تیم ملی حیاتی باشد.

 

کاملا واضح است که این برنامه انجام خواهد شد. در همه کشورهای دنیا، خواسته های باشگاه ها برای توافق بین آنها و تیم ملی حائز اهمیت است. اما به علت پایبندی برانکو به تواقفات انجام شده و عدم ارائه موضعی ثابت، امکان هیچگونه توافقی بین  تیم ملی و آنها وجود ندارد.

 

اما به هر حال، این اتفاقات باعث عقب نشینی ما از مواضعمان در مورد بازیکنان و تیم ملی نخواهد شد. به همین دلیل، تا زمانی که برانکو افکار خود را تغییر ندهد، هیچ کدام از بازیکنان پرسپولیس به جز فیفا دی به تیم ملی دعوت نخواهند شد.

 

بعد از این توجه مردم را به این موضوعات جلب می کنم:

 

1- این موضوع که بسیاری از سرمربیان برای مشکلات خود، تیم ملی را مورد سرزنش قرار می دهند بسیار واضح است و  برانکو یک بار دیگر تصمیم به چنین کاری گرفت.

 

2- همچنین این موضوع که سرمربیان، هواداران باشگاه خود را علیه تیم ملی تحریک می کنند نیز ابتکار جدیدی نیست.

 

3- آقای ایوانکویچ مختار به انجام هر کاری است اما با احترام به تمام باشگاه ها از جمله پرسپولیس، من تمام تلاشم را برای فوتبال ایران و تیم ملی انجام خواهم داد.

 

4- در انتها امیدوارم مردم ایران متوجه باشند تبلیغات تند و آتش افروز برانکو در انتها باعث سوختن خودش خواهد شد.

 

پس دوباره تکرار می کنم که آقای برانکو نمی تواند من و تیم ملی را توجیهی برای ناکامی یا موفقیت های خودش بداند.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری