کد خبر: ۱۸۹۴۹
تعداد بازدید: ۱۲۵۴
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۲
مدیر کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هنوز درباره مراسم تشییع و خاکسپاری رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام تصمیم گیری نشده و اخبار آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

علت فوت،‌ایست کامل قلبی بود

آقاجانی معاون وزیر بهداشت و درمان با اشاره به روند درمان آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: حوالی ساعت 6 بعدازظهر امروز به طور ناگهانی دچار ایست کامل قلبی شدند. ایشان بلافاصله به بیمارستان منتقل شده و در بخش اورژانس بستری شدند. با حضور تیم متخصص درمانی حدود یک ساعت و سی دقیقه عملیات احیا ادامه داشت و همه اقدامات درمانی انجام شد، اما در ساعت 7 و 30 دقیقه به لقا الله پیوستند.

رئیس جمهوری با چشمانی اشکبار بر بالین یا دیرین امام(ره)

با توجه به شرایط وخیم آیت الله رفسنجانی، طی ساعت پایانی، افراد زیادی به بیمارستان شهدای تجریش رفتند . حسن روحانی، رییس جمهور ایران هم با چشمانی اشک بار، در محل حاضر شده است.

در سوابق، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، نماینده مجلس خبرگان رهبری، دومین رییس مجلس خبرگان رهبری، چهارمین رییس جمهور ایران، اولین رییس مجلس شورای اسلامی، رییس شورای عالی دفاع در زمان جنگ و جانشین فرماندهی کل قوا، به چشم می خورد.

خلیلی: اطلاعیه ها از طریق دفتر مجمع اعلام می شود

معاون روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت و گو با ایرنا ضمن تایید این خبر گفت: رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز در بیمارستان شهدای تجریش به امام راحل، همرزمان شهید و همه شهیدان انقلابی و دفاع مقدس پیوست.

خلیلی افزود: برنامه های آتی طی اطلاعیه های بعدی از طریق دفتر به اطلاع مردم عزیز و داغدار می رسد.

رییس جمهوری بر بالین آیت الله هاشمی رفسنجانی حاضر شد و این مصیبت را به محمدهاشمی و دیگر فرزندان ایشان تسلیت گفت.
همچنین وزرا و مسوولین در بیمارستان حاضر شدند.

پیکر آیت الله هاشمی به بیمارستان جماران انتقال یافت

پیکر آیت الله هاشمی دقایقی پیش به بیمارستان جماران انتقال یافت. گفتنی است وزرا و مسئولین در بیمارستان حاضر شده اند.

تسلیت جهانگیری، منتظری و یونسی

لحظاتی پیش جهانگیری معاون اول، منتظری دادستان کل کشور و یونسی مشاور رییس جمهور در بیمارستان شهدای تجریش حضور یافته و مصیبت وارده را به خانواده مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی تسلیت گفتند.

حال و هوای بیمارستان شهدای تجریش پس از درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی

علی رغم اعلام خبر درگذشت آیت الله هاشمی اعلام شده است اما همچنان در اطراف بیمارستان شهدای تجریش از شمار حضور مردم و ماموران امنیتی در مقابل بیمارستان شهدای تجریش کاسته نشده است.

پس از اعلام رسمی خبر درگذشت آیت الله هاشمی فاطمه هاشمی دختر رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز وارد بیمارستان شد و دقایقی بعد فرزند ارشد آیت الله، محسن هاشمی رفسنجانی در حالی که به سرعت بیمارستان را ترک می‌کرد در گفت‌وگویی کوتاه و شتابزده خبر درگذشت آیت الله را ناموثق و غیرقطعی دانست.

در همان حال دقایقی بعد از آن با بلندشدن صدای شیون و زاری جمعی از نزدیکان آیت الله هاشمی رفسنجانی شواهد حکایت از قطعی شدن خبر درگذشت رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌داد.

در همین حال و در حالی که گفته می‌شود پیکر آیت الله هاشمی به محله جماران تهران منتقل می‌شود، همچنان چند صد نفر در مقابل بیمارستان شهدای تجریش تجمع کرده‌اند که البته با حضور ماموران حفاظتی و امنیتی اجازه ورود هیچ کس و حتی خبرنگاران نیز به داخل بیمارستان داده نمی‌شود و از طرفی ماموران انتظامات و حراست انتظامی و اطلاعاتی از پذیرش بیماران نیز خودداری می‌کنند.

در حال حاضر به سرعت بر جمعیت حاضر در مقابل بیمارستان افزوده می‌شود به طوری که سراسر خیابان ولیعصر تقریبا مسدود شده است و حاضران علی رغم تذکرات و برخوردهای ماموران حاضر در محل حاضر به ترک بیمارستان نیستند.

همچنین علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی نیز دقایقی پیش وارد بیمارستان شهدای تجریش شد.


ازدحام مردم مقابل بیمارستان شهدای تجریش بعد از درگذشت یار دیرین امام و رهبری

منبع:آنا


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری