کد خبر: ۱۹۰۴۷
تعداد بازدید: ۵۳۱
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۴
پنجشنبه شب پرواز تهران - کرمان فرودگاه مهر آباد در آسمان دچار مشکل شد و به همین علت هواپیما مجبور به بازگشت به سمت فرودگاه مهرآباد شده و با یک موتور اقدام به فرود اضطراری کرد و این درحالی است که سازمان هواپیمائی کشور این حادثه را تکذیب کرده است.

به گزارش تجارت امروز؛ پنجشنبه شب پرواز تهران - کرمان فرودگاه مهر آباد در آسمان دچار مشکل شد و به همین علت هواپیما مجبور به بازگشت به سمت فرودگاه مهرآباد شده و با یک موتور اقدام به فرود اضطراری کرد.

به گزارش بوتیا نیوز، این حادثه که به علت نقص فنی هواپیمای ماهان رخ داد خوشبختانه خسارت جانی و مالی نداشته و با اقدام مناسب خلبان همه مسافران  به سلامت به تهران بازگشتند و با جایگزنی یک هواپیمای جدید و تاخیر چند ساعته به سمت کرمان حرکت کردند.

مسئولین سازمان هواپیمایی کشور بی خبر از همه جا حادثه را تکذیب کردند

علیرغم مستندات موجود و اظهارات شاهدان عینی این ماجرا رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور در گفت و گوی تلفنی با خبرگزاری صدا و سیما این حادثه را تکذیب کرده و اظهار کرده است که هیچ گونه فرود اضطراری در فرودگاه مهرآباد نداشته ایم.

جعفر زاده عنوان کرد: شایعاتی مبنی بر فرود اضطراری هواپیمایی ماهان به سمت کرمان وجود دارد که صحت ندارد و  شایعه است.

وی گفت: معلوم نیست این شایعات بر چه اساسی در رسانه ها منتشر می شود و این شایعه از اساس کذب محض است.

جانشین هواپیمائی ماهان کشور فرود اضطراری هواپیمای تهران- کرمان را تایید کرد

این در حالی است که جانشین هواپیمائی ماهان کشور با تایید حادثه شب گذشته پرواز تهران - کرمان گفت: هواپیمای شب گذشته پرواز تهران- کرمان به دلیل نقص فنی مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه مهر آباد تهران شد و مسافران توسط یک هواپیمای دیگر به کرمان انتقال داده شدند.

وی خاطر نشان کرد: در رابطه با جزئیات و علت این واقعه نیاز به بررسی بیشتری است که با تکمیل اطلاعات بعدا اعلام خواهد شد؛مهم این است که مسافران به سلامت به مقصد خود بازگشتند.

مغفوری در خصوص تکذیبیه سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور در خصوص این حادثه گفت: من در جریان تکذیبیه سازمان هواپیمایی کشور نیستم ولی این حادثه برای پرواز تهران - کرمان رخ داده است و هر گونه تکذیبیه در خصوص این اتفاق شایعه ای بیش نیست.

موتور سمت راست هواپیما اتش گرفت و دود همه جا را پر کرد

یکی از مسافران حاضر در پرواز شب گذشته تهران- کرمان حادثه را تشریح کرد و افزود:  من یکی از مسافران پرواز ماهان یازده و چهل دقیقه کرمان هستم؛در حالی که بیست دقیقه از پرواز گذشته بود ؛ موتور  سمت راست هواپیما  آتش گرفت و هواپیما شروع به لرزیدن کرد.

این مسافر کرمانی ادامه داد: صداهای وحشتناکی از موتور هواپیما شنیده شد که ناگهان یک موتور از کار افتاد و کابین پر از دود شد؛ با همین شرایط هواپیما سمت تهران برگشت.

هواپیما

 

وی تصریح کرد: هواپیما با یک موتور  باقیمانده به سختی توانست روی باند فرودگاه مهرآباد بنشیند؛ ما امشب تا دم مرگ رفتیم و حال بسیاری از مسافران به دلیل همین رعب و وحشت بسیار بد است.

زاهدی: هواپیما به دلیل از دست دان یک موتور مجبور به بازگشت به سمت فرودگاه مهرآباد شد

محمد مهدی زاهدی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی نیز یکی از مسافران پرواز شب گذشته تهران- کرمان بوده است، به همین دلیل به سراغ ایشان رفتیم و شرح ما وقع را از زبان ایشان جویا شدیم.

زاهدی با تایید حادثه شب گذشته پرواز تهران- کرمان اظهار کرد: پرواز شب گذشته تهران - کرمان دچار حادثه شد و هواپیما به دلیل از دست دادن یک موتور مجبور به بازگشت به سمت فرودگاه مهر آباد شد.

نماینده مردم کرمان رد مجلس شورای اسلامی افزود: اینجا جا دارد که از خلبان هواپیما که با خونسردی و هوشمندی توانست بعد از آن اتفاق هواپیما را کنترل کند و خیلی خوب روی زمین بنشاند تشکر می کنم.

وی در ادامه عنوان کرد: خدمه پرواز پرواز هم به خوبی توانستند در حین آن اتفاق؛ اظطراب و همهمه مسافران را کنترل کنند چرا که بسیاری از مسافران ترسیده بودند و احساس می کردند وضعیت بحرانی است در حالی که این هواپیماها به گونه ای هستند که با یک موتور می تواند در اولین فرودگاه به زمین بنشینند.

زاهدی خاطر نشان کرد: جو داخل هواپیما آن قدر اظطراب داشت که مردم برای اینکه به سلامت به فرودگاه مهر آباد برسند برای حفظ آرامش دعا می کردند و صلوات می فرستاند که خوشبختانه همه مسافران به سلامت از هواپیمای آسیب دیده پیاده شدند و با هواپیمای جایگزین به سمت کرمان حرکت کردند.

 

سازمان هواپیمائی کشور چه چیزی را تکذیب می کند؟

حال با همه این تفاسیر و شواهد موجود اینکه چرا سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور این حادثه را تکذیب کرده است جای سوال دارد.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری