کد خبر: ۱۹۰۵۹
تعداد بازدید: ۹۳۸
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۳
اولین هواپیمای نو خریداری شده توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران بعد از انقلاب با پوشش بیمه‌ای توسط شرکت سهامی بیمه ایران وارد کشور می‌شود.

به گزارش تجارت امروز، نخستین فروند هواپیمای ایرباس خریداری شده عصر روز گذشته با حضور مدیر عامل شرکت هما و ایرباس در تولوز فرانسه تحویل ایران شد. این برای اولین‌بار پس از انقلاب اسلامی است که یک فروند هواپیمای نو ساخت ایرباس به ایران می‌آید.

به گزارش ایسنا، شرکت ایران‌ایر پس از ماه‌ها مذاکره دو قرارداد با ایرباس و بوئینگ به امضاء رساند و در مجموع قرار شد ۱۸۰ فروند هواپیما به ایران بیاید.

مراحل تست فنی این هواپیما در دو فرودگاه اروپایی پشت سر گذاشته شده و قرار بر این است که امروز عصر این هواپیما با خلبان ایرانی در فرودگاه مهرآباد تهران به زمین بنشیند. در این میان شاید برای خیلی‌ها این سوال پیش آید که کدام یک از شرکت‌های بیمه این هواپیما و سرنشینانش را بیمه خواهد کرد.

اخبار رسیده حاکی از این است که اولین هواپیمای نو خریداری شده توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با پوشش کامل بیمه‌ای توسط شرکت سهامی بیمه ایران وارد کشور می‌شود.

این هواپیما که از نوع ایرباس A۳۲۱-۲۱۱ است که با علامت ثبتی EP-IFA بوده و دارای ظرفیت ۱۹۴ مسافر و ۱۰۰ خدمه است.

بیمه ایران از زمان جدی شدن خرید این هواپیما با ارائه‌ی مشاوره بیمه‌ای و گواهی‌های بیمه‌ای لازم همکاری‌های مربوطه را به عمل آورده است و هم‌اینک این هواپیما با کامل‌ترین نوع پوشش‌های بیمه‌ای ارائه شده از سوی بیمه ایران شامل سرنشینان هواپیما، اشخاص ثالث و بدنه این قابلیت را خواهد داشت که به معتبرترین فرودگاه‌های دنیا پرواز کند.

همچنین وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد، براساس برنامه ریزی های انجام شده با ایران ایر، هواپیمای ایرباس A321 خریداری شده در نخستین پرواز، خانواده شهدا و ایثارگران را به زیارت امام رضا (ع)خواهد برد. 

 

به گزارش انتخاب، «عباس آخوندی» عصر پنج شنبه(امروز) در آیین ورود نخستین هواپیمای خریداری شده از شرکت اروپایی ایرباس به فرودگاه مهرآباد تهران، افزود: با ورود نخستین فروند هواپیمای جید ایرباس به کشور، یک گام اساسی برای نوسازی ناوگان هوایی ایران ایر برداشته شد.

 

به گفته وی، ایرباس در این قرارداد متعهد شده است 2 فروند هواپیمای A 330 را نیز امسال به ایران ایر تحویل دهد.

 

آخوندی افزود: براساس قرارداد منعقده با ایرباس، قرار است 9 هواپیمای A321 در سال 1396 به ایران ایر تحویل شود و در کنار آن پنج فروند ACR نیز به این شرکت تحویل می شود. 

آخوندی با بیان اینکه مبنای کار ما در صنعت حمل و نقل ایران استفاده از ظرفیت های کشور، افزایش رقابت ایرانیان در بازارهای جهانی است، گفت: در قراردادهایی که با ایرباس و بوئینگ منعقد شده برای 50 هزار صندلی هوایی ظرفیت سازی می شود که این بیش از دو برابر صندلی های موجود ناوگان هایی فرسوده ایران است.

 

آخوندی گفت، میانگین سن ناوگان هوایی ایران به حدود 23 سال رسیده است و باید بزودی بسیاری از این ناوگان با بارنشستگی از چرخه خارج شوند. 

وی تصریح کرد: با ورود نخستین فروند از این هواپیماها گام نخست در نوسازی ناوگان ایرنا ایر برداشته شد و بزودی برای افزایش کارآیی این شرکت ساختارهای آن نیز تقویت می شود تا بتوانیم سهام آن را در بازارهای بورس و یا بازارهای بین المللی عرضه کنیم.

 

به گزارش ایرنا، نخستین فروند هواپیمای ایرباس A321 ( ای 321) خریداری شده در پسابرجام عصر پنجشنبه در فرودگاه مهرآباد تهران به زمین نشست.

 

این هواپیما که نخستین فروند از 100 فروند هواپیمای ایرباس خریداری شده از شرکت اروپایی ایرباس است ، عصر دیروز (چهارشنبه) با برگزاری مراسمی در شهر تولوز فرانسه تحویل مقام های شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران ایر) شد.

 

«فرهاد پرورش » مدیرعامل ایران ایر در مراسم امروز گفت: تحویل نخستین فروند هواپیمای ایرباس باردیگر تجلی بخش همکاری های ایران ایر با شرکت اروپایی ایرباس شد. 

این هواپیما 190 نفره نخستین فروند از هواپیماهای خریداری شده ایرباس است که پیش قرارداد آن اواخر پارسال با سفر دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به پاریس بین شرکت های ایران ایر و ایرباس امضا و پس از مدتی، قرارداد خرید یکصد فروند هواپیما نهایی شد.

 

«فابیس برژیر » مدیرعامل ایرباس روز چهارشنبه (دیروز) در مراسم تحویل هواپیما ابراز امیدواری کرد با تحویل این هواپیماها توسعه اقتصادی ایران با سرعت بیشتری دنبال شود. 

وی گفت: طبق قراردادی که با ایران ایر امضا شده است، هواپیماهای بعدی نیز بتدریج به شرکت هواپیمایی ایران ایر تحویل می شود.

 

برژیر اعلام کرد از یکصد فروند هواپیمای خریداری شده ایران، ٩٨ فروند سفارش جدید و ٢ فروند بازخرید از یک سفارش لغو شده یک شرکت هواپیمایی دیگر است.

 

وی افزود: قرارداد ایران ایر با ایرباس برای خرید این هواپیماها با مجوز خزانه داری آمریکا و قوانین بین المللی امضا شده است و درصددیم طبق این قرارداد، هواپیماهای خریداری شده را به ایران ایر تحویل دهیم و امسال نیز شماری از این هواپیماها به این شرکت تحویل می شود. 

به گفته مدیرعامل شرکت ایرباس، قرارداد این شرکت با ایران‌ایر یک هفتم کل سفارش‌هایی است که ایرباس در سال 2016 میلادی دریافت کرده است.

 

جایگاه صنعت هوانوردی ایران در منطقه با امضای قرارداد خرید بیش از 200 فروند هواپیمای مسافری دور، متوسط و کوتاه برد و افزایش بیش از50 هزار صندلی جدید ارتقا می یابد و فرصت های اشتغالزایی مستقیم را برای بیش از 20 هزار نفر در داخل فراهم می کند.

 

در این قراردادها افزون بر خرید هواپیما، موضوع های دیگری چون آموزش خلبانان و تعمیر و نگهداری، حمایت از توسعه خدمات ناوبری هوایی (ای.تی.ام-ATM)، عملیات فرودگاهی و هواپیمایی، انتقال فناوری و هماهنگی مقررات رگولاتوری برای ایران ایر منظور شده است.

 

خرید همه این هواپیماها به صورت اجاره به شرط تملیک است و ایران ایران 85 درصد منابع مالی آن را از فایناس خارجی و 15 درصد آن را از منابع داخلی وتسهیلات صندوق توسعه ملی به وسیله بانک صنعت و معدن تامین می کند.

http://images.khabaronline.ir/images/2017/1/17-1-12-1058391.jpg

http://images.khabaronline.ir/images/2017/1/17-1-12-1151314.jpg

http://images.khabaronline.ir/images/2017/1/17-1-12-110555.jpg

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری