کد خبر: ۱۹۰۹۸
تعداد بازدید: ۶۶۵
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۵
رئيس جمهور منتخب آمريکا که خود را قهرمان کارگران مبارز با سيستم ناعادلانه اقتصادي نشان مي دهد، مي گويد شرکت در مجمع جهاني اقتصاد در داووس خيانت به آرمان هايي است که بر اساس آن مردم آمريکا وي را براي رياست جمهوري انتخاب کرده اند.
به گزارش تجارت امروز، هوپ هيکس سخنگوي ترامپ در بيانيه اي اعلام کرد، دونالد ترامپ رئيس جمهور منتخب آمريکا هيچ نماينده اي در مجمع جهاني اقتصاد در داووس نخواهد داشت.

يکي از اعضاي گروه انتقالي ترامپ گفته است: اجلاس داووس که با شرکت روساي جمهور و نخبگان اقتصادي هر ساله در حاشيه رشته کوه هاي آلپ در سوئيس برگزار مي شود، هيچ سنخيتي با منش مردم گرايي  رئيس جمهور منتخب دونالد ترامپ که جنبش خود را براي رسيدن به قدرت بر اين اساس استوار کرده است، ندارد و اين امر، خيانت به اين آرمان است.

به گزارش بلومبرگ، وي که خواست نامش فاش نشود، گفت: اجلاس داووس که با حضور سران قدرت و ميلياردرها برگزار مي شود، مظهر خشم مردم با ساختار قدرت است که ترامپ با کمک اين حس در مردم با آن در انتخابات پيروز شد.

اين در حالي است که کلاوس شواب بنيانگذار مجمع جهاني اقتصاد در ماه دسامبر با اعضاي گروه ترامپ ديدار کرد.
در دوران مبارزات انتخاباتي ترامپ، هيلاري کلينتون را طرفدار جهاني سازي و خود را قهرمان کارگراني که مخالف سيستم ناعادلانه اقتصادي هستند، به تصوير کشيد.

اما ترامپ که اولين ميلياردري است که به کاخ سفيد راه يافته است پس از پيروزي، اعضاي کابينه اش را از چندين ميلياردر و يک دو جين ميليونر انتخاب کرده است.

بر اساس گزارشي که مجمع جهاني اقتصاد اخيرا منتشر کرده است، افزايش فاصله بين فقير و ثروتمند باعث شده است احزابي که دم از مردمگرايي مي زنند به قدرت برسند.

بر خلاف ترامپ، شي جين پينگ رئيس جمهور چين اولين رئيس جمهور اين کشور است که به داووس سفر مي کند و چندين مدير عامل ثروتمند وي را در اين سفر همراهي ميکنند. چين حامي سياست جهاني سازي است در حالي که سياست ترامپ اين است "اول آمريکا".

علاوه بر رئيس جمهور چين، 3 هزار نفر ديگر در اين اجلاس شرکت مي کنند از جمله ترزا مي نخست وزير انگليس، جو بايدن معاون اوباما، و جاکوب زوما رئيس جمهور آفريقاي جنوبي و ساير سران قدرت و نخبگان اقتصادي. مجمع جهاني اقتصاد از روز 17 تا 20 ژانويه همزمان با روز تحليف ترامپ آغاز به کار خواهد کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری