کد خبر: ۱۹۱۱۲
تعداد بازدید: ۷۱۷
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۰
تا پایان سال،
مجتمع پتروشیمی بندرامام موفق شد بیش از 4 میلیون تن انواع محصولات پتروشیمی را تا پایان آذرماه روانه بازارهای مختلف داخلی و بین المللی کند.
به گزارش  تجارت امروز به نقل از ایران اکونومیست؛ مجتمع پتروشیمی بندر امام تولید انواع محصولات خود را برای تامین نیاز داخل و نیز صادرات بر اساس برنامه ریزی ها انجام می دهد . 
بر اساس این گزارش، با توجه به برنامه ریزی های انجام شده پیش بینی می شود تولید در این مجتمع پتروشیمی تا پایان سال جاری به حدود 5.5 میلیون تن برسد. 
این گزارش می افزاید: تولید پتروشیمی بندر امام در آذرماه 413.97 هزار تن بود که به بازارهای مختلف داخلی و خارجی عرضه شد. 
گفتنی است که مدیر عامل مجتمع پتروشیمی بندرامام چندی پیش درگفتگو با نیپنا، از افزایش 20 درصدی تولید محصولات قابل فروش این مجتمع پتروشیمی در نیمه نخست سال جاری خبرداده بود. 
رضا امیری گفته بود: درشش ماه نخست سال امسال حدود 2.5 میلیون تن محصول قابل فروش تولید کردیم که نسبت به سال گذشته در حدود 20 درصد رشد داشته که در بازارهای داخلی و خارجی عرضه شدند. این در حالی است که به دلیل کاهش قیمت انرژی در بازارهای جهانی این افزایش تولید از لحاظ ارزشی نسبت به سال های گذشته رشد چندانی نداشته است. 
بیشترین محصول تولید شده در پتروشیمی بندر امام شامل گاز مایع، پروپان، بوتان است که به بازارهای بین المللی صادر می شود و بخشی از آن در بازارهای داخلی عرضه می شود. 
همچنین،پلی اتیلن سنگین و سبک،PVC ، SBRدر بازارهای داخلی عرضه و محصول MTBE که به شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی تحویل می شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری