کد خبر: ۱۹۱۶۰
تعداد بازدید: ۸۸۳
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۸

به گزارش رویترز، گروه ایرباس امروز اعلام کرد که قصد دارد نمونه اولیه تاکسی خودران پرنده تک سرنشین را تا پایان سال 2017 به پرواز درآورد. این غول دنیای هوانوردی به تاکسی های پرنده به عنوان گام بعدی که باید در حوزه حمل و نقل شهری برداشته شود می نگرد و امیدوار است که در نهایت بتواند شبکه ای از این وسایل نقلیه را توسعه دهد که امکان استفاده از آنها از طریق یک اپلیکیشن مانند آنچه در حال حاضر در سرویس هایی مانند اوبر دیده می شود وجود داشته باشد. در ادامه با تجارت امروز همراه باشید.


تام اندرس، مدیر عامل ایرباس، در کنفرانس فناوری دیجیتال DLD در مونیخ گفت: صد سال پیش سرویس حمل و نقل شهری به زیر زمین منتقل شد، حالا ما از فناوری برخوردار هستیم که می تواند حمل و نقل شهری را به فضای بالای زمین منتقل کند.


اندرس همچنین افزود که علاوه بر پرواز آزمایشی نمونه اولیه خودروی پرنده تک سرنشین تا پایان سال جاری، ایرباس امیدوار است تا سال 2021 هواپیمایی را خاص مسافت های کوتاه تولید کند.


به نظر می رسد ایرباس به عنوان بزرگترین تولیدکننده هلیکوپتر و همچنین طیف وسیعی از هواپیماهای مسافربری ونظامی، در جایگاهی قرار دارد که بتواند تاکسی های پرنده شهرهای آینده را تولید کند. البته هنوز هم تصور تولید خودروی پرنده تا اوایل دهه 2020 هدفی غیر قابل تصور است، بخصوص که ایرباس قصد دارد یک تاکسی پرنده کاملا الکتریکی تولید کند.

ساخت ماشین پرنده توسط ایرباس +تصاویر


ساخت ماشین پرنده توسط ایرباس +تصاویر


ساخت ماشین پرنده توسط ایرباس +تصاویر


ساخت ماشین پرنده توسط ایرباس +تصاویر

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری