کد خبر: ۲۰۰۲۰
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۷
معصومه ابتکار،

پاسخ مثبت عراق در زمینه ریزگردها

رییس سازمان حفاظت محیط زیست جلسه دو جانبه با مسوولان عراقی درمورد ریزگردها را مثبت ارزیابی کرد و گفت: پاسخ های مثبتی در زمینه بحران ریزگردها از سوی عراق شنیده ایم که امیدوارکننده است.
پاسخ مثبت عراق در زمینه ریزگردهابه گزارش تجارت امروز به نقل از ایرنا، معصومه ابتکار روز چهارشنبه در حاشیه جلسه دولت در جمع خبرنگاران افزود: تلاش داریم تا با تعامل بیشتر به موضوع تثبیت خاک و بحران ریزگردها کمک کنیم.
وی همچنین درمورد سفر رییس جمهوری به استان خوزستان اظهارداشت: در سفری که به همراه رییس جمهوری به استان خوزستان انجام شد بازدیدی از اجرای عملیات کاشت نهال و تثبیت خاک و بخش سیلاب در اهواز بخش هندیجان انجام شد و رییس جمهوری از نزدیک اقدامات انجام شده وعملیات اجرایی را بازدید کردند .
رییس سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان کرد: کانون های فوق بحران استان خوزستان با مطالعات صورت گرفته شناسایی شده است و امیدواریم اقدامات انجام شده و در حال انجام نسبت به کاهش بحران ها اثرگذار باشد.
ابتکار به آغاز پیگیری های بین المللی در زمینه ریزگردهای استان خوزستان اشاره کرد و گفت: هفته گذشته ازمعاون دبیر کل سازمان ملل دعوت کردیم تا در تهران جلسه ای داشته باشیم که از محورهای این جلسه مقابله با گردوغبار و طرح های کانون های غرب آسیا بخصوص در مورد کشورهای عراق و عربستان بود که سازمان ملل سازو کارهای منطقه ای و بین المللی را در این زمینه دنبال می کند .
وی افزود: اجلاس جهانی در موضوع گردو غبار و همکاری های منطقه ای سال آینده در تهران برگزار خواهد شد و موضوعات بحران های گردو غبار را از طریق منطقه ای و بین المللی پیگیر هستیم.
نظر شما