کد خبر: ۲۰۰۳۰
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۹
رئیس سازمان امور مالیاتی مطرح کرد؛

انتقادی بر دریافت «مالیات بر مصرف»

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: صندوقهای مکانیزه فروش از قوانینی همچون قانون مقررات صنفی، قانون برنامه پنجم توسعه و قانون اصلاح مالیاتهای مستقیم که به طور واضح ذکر شده پیروی می کند.
انتقادی بر دریافت «مالیات بر مصرف»
به گزارش تجارت امروز به نقل از صدا و سیما، کامل تقوی نژاد در ارتباط تلفنی با بخش خبر ۲۱ ادامه داد : به پیشنهاد یکی از نمایندگان مجلس در کمیسیون تلفیق، بندی به این قانون اضافه شده که طبق آن مصرف مالیات بر ارزش افزوده، یک مصرف نهایی است.

تقوی نژاد تصریح کرد: با توجه به برداشتهایی که از این موضوع می شود، در حلقه های مختلف قیمت اولیه در می آِید و برداشتی دیگر مبنی بر این است که مالیات بر ارزش افزوده در حلقه آخر از مصرف کننده دریافت شود.

او گفت: اگر برداشت مبنی بر این باشد که مالیات در حلقه  آخر از مصرف کنندگان دریافت گردد، ایجاد تنش خواهد کرد؛ ما زمان کافی برای تجهیز ۵میلیون واحد صنفی به کامپیوتر و دفاتر رایانه ای و آموزشهای لازم در پایان سال نداریم.  

تقوی نژاد افزود: اگر این بند از قانون تصویب شود سازمان ما به شدت مخالف این بند است و این را زمینه برای بروز مشکلات میان اصناف می داند؛ ما یا امیدواریم که این بند تصویب نشود یا اینکه تغییراتی در بند یاد شده ایجاد شود.

وی افزود: از طرف دیگر بخشی از درآمد شهرداریها از مالیات بر ارزش افزوده تامین می شود که با اجرایی شدن این بند، شهرداریها هم ریالی نمی توانند مالیات دریافت کنند.
نظر شما