کد خبر: ۲۰۰۳۱
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۲

پاسخ به شایعه غیرمجاز بودن موسسه کاسپین +اسناد

طی هفته گذشته تجمع اعتراض آمیز سپرده گذاران موسسه مالی و اعتباری کاسپین مقابل بانک مرکزی به تیتر داغ رسانه های خبری تبدیل شد.
پاسخ به شایعه غیرمجاز بودن موسسه کاسپین +اسناد
به گزارش تجارت امروز به نقل از بازارنیوز، بعد از اعلام ورشکستگی از سوی موسسه مالی و اعتباری  کاسپین و در پی ناتوانی این موسسه برای بازپرداخت سپرده های مردم، شائبه ای در خصوص اعطای مجوز از سوی بانک مرکزی به این موسسه شکل گرفته است.

هر چند که در اطلاعیه ۱۱ بهمن ماه ۹۵ که بر روی خروجی سایت بانک مرکزی قرار گرفت، با انحلال ۸ تعاونی اعتبار فرشتگان، الزهرا، دامداران و کشاورزان کرمانشاه، عام کشاورزان مازندران، حسنات، پیوند، بدر توس و امید جلین موافقت شد و مجوز فعالیت موسسه اعتباری کاسپین با سرمایه ۳,۰۰۰ میلیارد ریال در مورخ ۲۷/۱۲/ ۹۴ هم صادر شد.

البته با وجود مستندات موجود و اعطای مجوز رسمی از سوی بانک مرکزی به موسسه کاسپین، باز هم در رسانه های مختلف و فضای مجازی مطالبی دال بر غیر مجاز بودن موسسه کاسپین شنیده می شود، در حالی که سپرده گذاران با وجود اطمینان و اطلاعیه بانک مرکزی مبنی بر اعطای مجوز به این موسسه اقدام به سپرده گذاری در موسسه کاسپین کرده اند.

حال این سوال شبهه برانگیز ذهن همه را درگیر خود کرده است که اگر این موسسه مجوز بانک مرکزی را دریافت کرده است چرا بانک مرکزی به عنوان مرجع بزرگ مالی و پولی کشور پاسخگویی مشکل مردم نیست؟ و اینکه با وجود اتفاقات پیش رو، باز هم مردم باید نگران سرمایه گذاری در بانک های مجاز از سوی بانک مرکزی باشند یا خیر؟

مردم باید چه مستنداتی را برای بازپس گرفتن سپرده های خود در این موسسه به بانک مرکزی ارائه دهند در حالی که در اطلاعیه بانک مرکزی و مستندات ارائه شده به وضوح بیانگر تایید اعطای مجوز به موسسه مالی و اعتباری کاسپین از سوی بانک مرکزی است.
پاسخ به شایعه غیرمجاز بودن موسسه کاسپین +اسناد
پاسخ به شبهه ای درباره مجوز کاسپین
منبع:بازار نیوز
سیروس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
0
1
باسلام
میشه بفرمائید شما با استناد به کدام منبع اعلام ورشکستگی کاسپین را مطرح کرده اید؟؟
صید سیف و بانک مرکزی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
0
1
سیف با مجوزی که به کاسپین داد ما رو بدبخت کرد حالا هم با خیال راحت منتظر سال جدید و با کلمات بازی میکنه و به مردمی که در چاه کاسپین گرفتار کرده اصلا فکر نمیکنه آقای سیف و سایر مسئولینی که باید کاری کنید ولی هیچ اقدام عملی برای رفع مشکل ما نمیکنید سال خوبی داشته باشید اینکه ما رو بدبخت کردید فدای سرتون با خیال راحت برید تعطیلات
محسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
0
1
از همه مسئولین واقعا نا امید شدیم.
مجوز
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۵
0
1
معنی مجوز رو هم فهمیدیم .
به مجوز هم نمی توتن اعتماد کرد.
زیرآوار مانده
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۵
0
1
با تشکر از دونماینده محترم مجلس که پیگیر هستند تو رو خدا بقیه نمایندگان محترم مجلس هم به فکر ما زیرآوار مانده های موسسه کاسپین(دارای مجوز از بانک مرکزی)بیافتند و کاری بکنند تا به حق خودمون و پولی که دو دستی و با اعتماد تقدیم این موسسه کردیم برسیم.
نظر شما