کد خبر: ۲۰۰۵۲
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۵

اعلام جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان در سال 96 توسط وزیر کار

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: برای عیدی و حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی هیچ گونه مشکلی وجود ندارد و حقوق و پاداش آنها براساس تاریخ و زمانبندی تعیین شده پرداخت می‌شود.
اعلام جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان در سال 96 توسط وزیر کار

علی ربیعی در حاشیه جشنواره نیکوکارآفرین در جمع خبرنگاران درباره عیدی و پاداش بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: برای عیدی و حقوق تامین اجتماعی هیچگونه مشکلی نداریم و حقوق و پاداش آنها براساس تاریخ تعیین شده پرداخت خواهد شد.

به گزارش تجارت امروز به نقل از تسنیم، وی در بخشنامه جدید وزارت کار برای بانوانی که حضانت کودکان بی‌سرپرست را قبول می‌کنند، گفت: بخشنامه‌ای امضا شد تا زنانی که فرزندی را از سازمان بهزیستی قبول می‌کنند مشغول مرخصی زنان باردار شوند و این نوع مرخصی به آنها نیز تعلق گیرد. 

ربیعی افزود: درست است که فرزند مورد سرپرستی قرار گرفته شده نوزاد نیست، اما این مرخصی برای آمیختگی بیشتر مادر با کوک در نظر گرفته شده است. 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره قانون کشوری برای بازنشستگان اظهار کرد: در صندوق کشوری امسال حقوق بازنشستگان را به صورت پلکانی افزایش می‌دهیم و هزار میلیارد تومان تامین اعتبار پیش‌بینی شده است. 

وی در زمینه برنامه‌های لازم برای کودکان از تحصیل بازمانده نیز گفت:  این کودکان به طور کامل شناسایی شده‌اند و بخشی از آنها به دلیل معلولیت، مشکلات فرهنگی و حتی فقر از تحصیل به دور مانده‌اند. فعالیت‌ لازم برای بازگشت آنها به مدارس مورد توجه قرار گرفته است.

نظر شما