کد خبر: ۲۰۱۵۱
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۰

مدرن‌ترین ماشین‌آلات کشاورزی در نمایشگاه SIMA پاریس +تصاویر

ماشین‌آلات کشاورزی غول‌پیکر، مدرن و لوکس در نمایشگاه کشاورزی بین‌المللی SIMA پاریس عرضه شد و مورد بازدید کشاورزان ایرانی حاضر قرار گرفت، هرچند برای بسیاری از آنها کاربرد لازم را نداشت.
به گزارش تجارت امروز، نمایشگاه کشاورزی SIMA با حضور کشاورزان و تجار ایرانی در پاریس برگزار شد، در این نمایشگاه آخرین تکنولوژی و دستاوردهای کشاورزی در بخش زراعت، امور دام، ماشین‌آلات و نوآوری‌ها در معرض دید عموم از جمله کشاورزان ایرانی قرار گرفت.

در بخش ماشین‌آلات کشاورزی و دنباله‌بندهای این نمایشگاه محصولات متنوعی از کشورهای مختلف اروپایی وجود داشت، اما با توجه به وضعیت کشاورزی خرد کشور و وجود زمین‌های کوچک، بسیاری از این ماشین‌آلات غول‌پیکر قابل‌استفاده در زمین‌های کوچک کشاورزی ما نیست.

بنابراین گزارش بسیاری از کشاورزان ایرانی حاضر در نمایشگاه SIMA با دیدن این ماشین‌آلات به این موضوع اذعان دارند که کشاورزی ما درواقع معیشتی است و امکان ورود این ماشین‌آلات به زمین‌های کشاورزی وجود ندارد، مگر اینکه کشت و صنعت‌ها از این ماشین‌های روز دنیا بخرند.

کشاورزی در این باره می‌گوید: خرید این ماشینها برای من ریسک است، زیرا به‌یک‌باره باید پول زیای بپردازیم، درحالی که کارگرهای من  تمام‌کارهایی را که دستگاه انجام می‌دهد به‌صورت دستی و با مهارت خاصی انجام می‌دهند، اما هستند کشاورزانی نیز که با دیدن مزایای کشاورزی نوین به‌فکر تجمیع اراضی خود و بهره‌گیری از این ماشین‌آلات می‌افتند.

از ماشین‌آلاتی که کمتر در اراضی کشاورزی کشور استفاده می‌شود و برای بازدیدکنندگان ایرانی جالب به نظر می‌رسد، دستگاهی است که به‌صورت نواری و با استفاده از نشا اقدام به کشت صیفی‌جاتی مانند هویج می‌کند؛ همچنین در زمان برداشت نیز به‌صورت نواری و به‌سرعت این کار را انجام می‌دهد و امکان بسته‌بندی محصولات برداشت کرده را نیز دارد.

دستگاه برداشت علوفه از روی اراضی کشاورزی نیز جذابیت‌های خاص خود را برای بازدیدکنندگان دارد، زیرا این دستگاه می‌تواند علوفه کشاورزان را به‌راحتی تبدیل به استوانه‌های بزرگ و قابل حمل و نقل کند.

ماشین‌آلات بدون سرنشین، پهپادها و ربات‌های کشاورز
تعدادی از ماشین‌آلات کشاورزی موجود در نمایشگاه نیز برای کشاورزان ایرانی ناشناخته است. یکی از این  ناشناخته‌ها "ربات کشاورز" و "ماشین‌آلات کشاورزی بدون سرنشین" مانند تراکتور و ماشین‌های برداشت محصول است که البته هنوز به کشاورزی صنعتی دنیا نیز کمتر رسوخ کرده است.

سازنده یکی از این ربات‌ها درباره محصول خود می‌گوید: این ماشین قابلیت تصویربرداری و پایش اراضی کشاورزی و حتی شخم زدن، بذر کاشتن و در واقع کشاورزی را دارد، تنها کافی است که قطعه موردنظر را به‌روی آن سوار و از آن استفاده کنید.  
ماشین‌آلات موجود در این نمایشگاه  قیمت‌های مختلفی دارند و از 25 هزار یورو (100 میلیون تومان) برای یک تراکتور اروپایی تا 388 هزار یورو یعنی بیش از یک و نیم میلیارد تومان نرخ دارند و فروشندگان نیز عنوان می‌کنند که مشکلی برای نقل‌وانتقال این ماشین‌آلات به ایران ندارند.

بنابراین گزارش، انواع تراکتور، دنباله‌بندهای ماشین‌آلات کشاورزی و ماشین‌های خاک‌برداری، تجهیزات فضای سبز، سیستم‌های آبیاری و حفظ و نگهداری نباتات، تجهیزات و کشت در مناطق گرمسیر از جمله بخش‌های دیگر ماشین‌آلات و تجهیزات کشاورزی نمایشگاه SIMA است که در تاریخ 12‌ــ6 اسفند 95 (26 فوریه تا 02 مارس 2017) در شهر پاریس برگزار شد.

تسنیم
نظر شما