کد خبر: ۲۰۱۶۱
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۰
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد؛

برای حل مشکل کاسپین، «سیف» فردا به مجلس می‌آید

نائب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس از نشست کمیسیون متبوعش برای بررسی مشکلات موسسه مالی و اعتباری کاسپین خبر داد.
برای حل مشکل کاسپین، «سیف» فردا به مجلس می‌آیدتجارت امروز/ سیدناصر موسوی لارگانی درگفت وگو با خانه ملت،از ماموریت رییس مجلس شورای اسلامی به کمیسیون اقتصادی مجلس برای بررسی مشکلات موسسه مالی کاسپین خبرداد و گفت:به همین منظور کمیسیون اقتصادی فردا نشستی با "ولی الله سیف" رییس کل بانک مرکزی برگزار می کند، تا مشکلات سهامداران این موسسه بررسی شود.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز گریبان ملت ایران را گرفته است، افزود:برخی از این موسسات تابلوهای تبلیغاتی در سطح شهر دارند و در این تبلیغات تصریح شده که از بانک مرکزی مجوز دارند و سودهای کلان اعطا می کنند.

موسسه کاسپین از بانک مرکزی مجوز داشته است

موسوی لارگانی با اشاره به اینکه برخی منزل و املاک خود را فروخته اند،تا برای دستیابی به سود بیشتر سرمایه گذاری کنند،ادامه داد:موسسه مالی و اعتباری "کاسپین" اولین موسسه نیست که دچار مشکلات این چنینی شده و با ادامه این روند آخرین موسسه هم نیست؛چرا که در سال های گذشته موسساتی همانند "ثامن الحجج(ع) "و "میزان" دردسرساز شدند.

وی با بیان اینکه موسسه "کاسپین" از بانک مرکزی مجوز داشته است، یادآور شد:بسیاری از موسسات غیرمجاز که مشکل ساز شدند،در تابلوهای نصب شده روی درب موسسه عبارت تحت نظارت بانک مرکزی را درج کرده اند.

بانک مرکزی باید پیش بروز مشکلات به موضوع ساماندهی موسسات مالی و اعتباری ورود کند

موسوی لارگانی افزود:بانک مرکزی نباید اجازه دهدکه موسساتی همانند "ثامن الحجج(ع)"،"کاسپین"و ... در تمام نقاط کشور شعبه بزنند، سپرده های مردم را جمع آوری کنند و به املاک و ساختمان کرده و توان پرداخت سپرده های مردم را نداشته باشند،سپس اعلام کنند که آن موسسات غیرقانونی هستند.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف بانک مرکزی نظارت بر بانک ها و موسسات مالی و اعتباری است، ادامه داد:با توجه به اعتراضات زیادی که سپرده گذاران "کاسپین" داشتند، دکتر لاریجانی به کمیسیون اقتصادی مجلس ماموریت داد که با دعوت از مسئولان بانک مرکزی مشکل سپرده گذاران "کاسپین" را رفع کند،تا بتوان با راهکاری مناسب مشکل "کاسپین" را حل کرد.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:بانک مرکزی باید پیش از این ورود به موضوع ساماندهی موسسات مالی و اعتباری ورود می کرد،اما متاسفانه بسیاری از بانک ها آیین نامه ها و بخشنامه های بانک مرکزی را رعایت نمی کنند و نظارت اصولی بر رعایت این بخشنامه ها وجود ندارد./
Image result for ‫موسوی لارگانی‬‎
نظر شما