کد خبر: ۲۰۱۸۸
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۷:۱۵

رولزرویس SRH، خودرویی مخصوص کودکان +تصاویر

نسخه‌های کودکانه از خودروهای گران‌قیمت چیز چندان تازه‌ای نیستند و در واقع، این اواخر مجموعه‌ای از آنها به بازار عرضه شده است. از جمله اینکه مک‌لارن یک نمونه مینیاتوری کوچک از مدل P1 معرفی کرده و مورگان نیز همین کار را با EV3 انجام داده است. رولز رویس نیز با مدل جدید «رولز رویس SRH» به این جمع اضافه شده است. امّا برخلاف دیگر خودروسازان بریتانیایی، رولز رویس تنها یک نمونه از این خودرو ساخته که یک مکان مناسب نیز برای آن درنظر گرفته است.

p90249785-highres-rolls-royce-srh-1


تجارت امروز/ SRH برای واحد جراحی کودکان بیمارستان سنت ریچاردز تولید شده؛ بیمارستانی که در همان شهر ساختمان‌های مرکزی رولز رویس قرار گرفته است.  این خودرو که عنوان خود را از نام بیمارستان سنت ریچاردز گرفته، وسیله‌ نقلیه‌ای برای بیماران است تا خود را به اتاق عمل برسانند. این در حالی است که مسیر منتهی به اتاق عمل با علائم رانندگی تزئین شده است. تورستن مولر-اوتوِش (Torsten Müller-Ötvös) مدیرعامل رولز رویس در این رابطه می‌گوید:

ما امیدواریم که رولز رویس SRH بتواند اندکی از استرس جوان‌ترها برای عمل جراحی بکاهد.

p90249784-highres-rolls-royce-srh-1
امّا ابعاد کوچکتر SRH باعث نشده‌اند که در ساخت آن سهل‌انگاری وجود داشته باشد. همان‌ توجه به جزئیات در وسایل نقلیه بزرگ رولز رویس، در اینجا نیز مشاهده می‌شود. به عنوان نمونه، این خودرو توسط شاخه «بیسپوک منیوفکچرینگ» تولید شده است؛ شاخه‌ای از کمپانی که وظیفه ساخت مدل‌های سفارشی برای مشتریان خاص را برعهده دارد. ضمن اینکه این خودرو از برخی ویژگی‌های طراحی حال حاضر محصولات رولز رویس بهره می‌برد؛ از جمله  طراحی «لوگو- ثابت» چرخ‌ها و الگوی دقیق کابین قرمز‌رنگ در هماهنگی با بدنه آبی و نقره‌ای. البته رولز رویس استفاده از یک نمونه کوچک از «شبح‌ خلسه» بر روی کاپوت را نیز فراموش نکرده است.

p90249786-highres-rolls-royce-srh-1
در همین حال، مسئولان رولز رویس یک رونمایی کوچک را با حضور دو نفر از بیماران در محل کارخانه برگزار کرده‌اند و به آنها اجازه داده‌اند که گردشی کوتاه در اطراف سالن کارخانه داشته باشند.

p90249789-highres-rolls-royce-srh-1
پیشرانه این خودروی کوچک، یک موتور الکتریکی است که به یک باتری ۲۴ ولتی متصل است. سرعت این وسیله که توسط دسته‌های تعبیه‌شده در پشت فرمان کنترل می‌شود، حداکثر برابر ۱۶ کیلومتر بر ساعت است. البته امکان محدود کردن این سرعت به ۶ کیلومتر بر ساعت نیز وجود دارد. در هر صورت این خودرو قرار است در یک بیمارستان مورد استفاده قرار گیرد و رانندگان ناشی که در آن سوار می‌شوند، نباید در معرض آسیب‌ بیشتر قرار گیرند.

p90249783-highres-rolls-royce-srh-1

p90249791-highres-rolls-royce-srh-1

p90249788-highres-rolls-royce-srh-1

منبع: پدال

نظر شما