کد خبر: ۲۰۱۹۲
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۶:۱۷

ممنوعیت تماشای یک فیلم برای اشخاص زیر 16 سال در روسیه

به علت اضافه کردن اولین شخصیت هم جنس گرا در والت دیزنی، روسیه اعلام کرد که افراد زیر 16 سال حق تماشای فیلم دیو و دلبر را ندارند.
ممنوعیت تماشای یک فیلم برای اشخاص زیر 16 سال در روسیه

تجارت امروز/ یکی از قانون‌گذاران روسی با نام ویتالی میاونوف در روز سه شنبه به رادیو روسیه گفت که او از ایجاد محدودیت سنی برای تماشای این فیلم راضی است. او همچنین اضافه کرد: کودکان توانایی تصمیم گیری درست در مورد تماشای چنین فیلمی را ندارند و تنها بزرگسالان هستند که می توانند برای دیدن چنین شخصیت منحرفی به سینما بروند. 

جاش گاد فردی که در این فیلم عهده دار این شخصیت است از آن دفاع کرد و گفت صحنه هایی در فیلم وجود دارد که برای بیننده هم‌جنس گرا بودن لوفو را به اثبات می رساند. این لحظات از اهمیت زیادی برخوردار هستند، زیرا این فیلم در مورد هم دیگر پذیری است. و حرف هایی برای همه افراد دارد. یکی از مراکز پخش فیلم در آلاباما چندی قبل گفت که به هیچ عنوان اجازه پخش دیو و دلبر را در این مرکز نخواهد داد.

دیو و دلبر اولین فیلم والت دیزنی در روسیه است که با چنین محدودیت های سختی  مواجه شده است. فیلم دیگری که با چنین موانعی برخورد کرد، مونا بود. دراین فیلم فقط افرادی اجازه تماشای آن را یافتند که سن آن‌ها بالاتر از شش سال بود. در آمریکا نیز فیلم هایی با محدودیت های مشابه ای مواجه شدند که از این میان می توان به انیمیشن  آلیس در آن‌سوی آیینه و کتاب جنگل  اشاره نمود. طبق گفته خبرگزاری تی اچ آر تماشای این دو فیلم برای افراد زیر  12 سال ممنوع شده است.ممنوعیت تماشای یک فیلم برای اشخاص زیر 16 سال در روسیه

ممکن است ممنوعیت تماشای این فیلم برای تمامی افرادی که زیر 16 سال هستند، ضررهای مالی فراوانی را برای این شرکت به وجود آورد. با این حال در آمریکا نمایش فیلم های کلاسیک، که برای بار دوم ساخته می شوند با استقبال چشم گیری مواجه می شوند و از پر فروش ترین فیلم های تاریخ به شمار می آیند، انتظار می رود فیلم دیو و دلبر در هفته اول نمایش خود حدود 120 میلیون دلار درآمد کسب کند. نمایش این فیلم در 17 مارس آغاز خواهد شد.

منبع: پازمگ

نظر شما