کد خبر: ۲۰۱۹۹
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۳

سیف: فرشتگانی‌ها از کاسپین طلبکار نباشند/ بانک مرکزی در مسیری صحیح است

دکتر سیف رئیس کل بانک مرکزی: امیدواریم پس از انتقال دارایی‌ها و سپرده‌ها ی نزد تعاونی‌های منحل شده به موسسه اعتباری کاسپین، موضوع حل شود.
سیف: فرشتگانی‌ها از کاسپین طلبکار نباشند/ بانک مرکزی در مسیری صحیح است
به گزارش تجارت امروز در گفتگویی که ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی با خبرگزاری اقتصاد ایران انجام داد در خصوص موسسه اعتباری کاسپین اظهار داشتند کاسپین نیز یک موسسه اعتباری است که ماموریت آن، ادغام هشت تعاونی اعتبار بود اما این موسسه هنوز نتوانسته کار ادغام را به انجام رساند و در حال حاضر برخی از این تعاونی‌های اعتبار به تازگی کار خود را آغاز کردند که مهم‌ترین آن فرشتگان است که البته مسوول آن بازداشت شده است.

وی افزود: باید به خاطر داشت با تغییر تابلوی موسسه و صدور دفترچه به نام موسسه کاسپین نمی‌توان گفت که این تعاونی‌ها در موسسه کاسپین ادغام شدند. اتفاقی که باید بیفتد این است که هیات‌های تسویه تعاونی‌های منحله به واگذاری دارایی‌ها و سپرده‌ها به موسسه کاسپین اقدام کنند که در حال حاضر همه تعاونی‌ها هنوز به این کار مبادرت نکرده‌اند.

سیف گفت: در این خصوص دادستان تهران در حال پیگیری موضوع است و پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهد و امیدواریم پس از انتقال دارایی‌ها و سپرده‌ها نزد تعاونی‌های منحل شده به موسسه کاسپین، موضوع حل شود. در حال حاضر کسی که در تعاونی فرشتگان سپرده‌ای دارد، نمی‌تواند از موسسه کاسپین طلبکار باشد و باید پس از حل و فصل شدن این مسائل از کاسپین توقع داشته باشد.

وی در پایان گفت: در واقع باید ابتدا دارایی‌های تعاونی فرشتگان شناسایی و منتقل شده، سپس پاسخگویی ایجاد شود. این سوءتفاهمات ناشی از استنباط نادرست است و بانک مرکزی در مسیری صحیح رو به پیش است.

واویلا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
0
1
به حال مجوزهای بانک مرکزی باید گریست.
سپرده گذار کاسپین قدیم فرشتگان جدید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
0
1
جناب سیف بنده در تاریخ ششم اردیبهشت 1395 در شعبه نارمک حساب سپرده ایجاد کرده ام مگر در این تاریخ فرشتگان منحل نشده بود؟ چرا حرف غیر منطقی می زنید؟
حمید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
0
1
چرا حرف بی خود می زنی اقای سیف ، مردم از کجا باید از سلامت یک موسسه اطلاع پیدا کنن ، وقتی که شما اسم یه موسسه خراب شده را تو سایت بانک مرکزی می زنی ، یعنی اون موسسه مجازه و ما مردم فکر می کنیم که شما کل اون موسسه را نظارت کردین ، غافل از اینکه شما کار خود رو بلد نیستین و فقط شعار های رنگی به خورد ما می دین ،مردم از کجا باید بدونن مجوز موسسه کاسپین به شرط بود شما کجا اطلاع رسانی کردی که حالا دارین این حرف رو می زنین ، جواب خدارو چطور می خواهید بدین؟ (کاسپين نيز يك موسسه اعتباري است كه ماموريت آن، ادغام هشت تعاوني اعتبار بود ) خداوکیلی من این جمله رو فقط فقط بعد این اتفاق شنیدم و قبل از این هیچ کجا ندیدم ، من 21 دی ماه 1395 خودم قبل از اینکه سپرده گذاری کنم به سایت بانک مرکزی سر زدم و اسم این موسسه رو دیدم و به این هم اکتفا نکردم و به روابط عمومی بانک مرکزی هم زنگ زدم جالب اینکه کسی که باهاش صحبت کردم خیلی شاکی برگشت گفت جناب وقتی در سایت اسم موسسه رو می بینید یعنی اون بانک یا موسسه تحت نظر ما است .
سپرده گذار
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
0
1
سلام.
اول ادغام میکردین بعد مجوز صادر میکردین اشتباهیه که کردین. باید موقع صدور مجوز یک اشاره کوچکی میکردین که مردم از نییت شما مطلع بشن .اول سال 95 حساب باز کردم در دفترچه کوتاه مدت کاسپین . فرمودن مجوز از بانک مرکزی دارد.بنر تبلیغاتی هم با آب تاب نوشته بود والآن هم هست که تحت نظارت بانک مرکزی بامجوز ب.م.ج.ا.ا در سایت بانک مرکزی هم موجود است .همین اطلاعات برای من کافی بود که اعتماد کنم چون خیلی ها که سپرده گزاری کرده بودن به اعتماد مجوز بانک مرکزی بود . الآن هم همان تبلیغات در تمامی شعب موجود است که جای هیچگونه تردیدی وجود ندارد که سپرده گذار به آن مشکوک شود . حالا هم باید سپرده گذار جور اعتماد کردنش را بکشد؟؟
افسانه
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
0
1
من ٤دي ماه امسال يعني دوماه و نيم پيش بي خبر از بحران موجود و فقط به اعتماد مجوز بانك مركزي و تابلو كاسپين و عضويت موسسه در صندوق ضمانت سپرده ها اقدام به سپرده گزاري كردم ، حالا همش دروغ از آب دراومده ، ديگه به چي ميشه اعتمادكرد؟
سپرده گذار
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۴
0
1
سلام
بااین گرفتاری که درست شده چکار کنیم . لطفا تکلیف سپرده های مردم راروشن کنید .دیگر امیدی به زندگی نداریم . فقط زنده بمانیم .
نظر شما