کد خبر: ۲۰۲۱۶
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۸

اقتدار یک وزیر متفاوت

توئیتر؛ این روزها به صحنه‌ای برای مجادله های لفظی بین وزیرخارجه کشورمان و نخست وزیر اسرائیل تبدیل شده است.
اقتدار یک وزیر متفاوت

به گزارش تجارت امروز به نقل از نامه نیوز، در روزهای اخیر درگیری لفظی میان وزیر خارجه ایران و نخست وزیر اسرائیل بالا گرفته است، ظریف که از جمله سیاستمداران فعال در شبکه های اجتماعی به ویژه توییتر است تاکنون نشان داده است که به درستی و در زمان های مناسب به دفاع و محافظت از منافع ایران خواهد پرداخت.


پس از چند دوره اتهام زنی های مکرر سناتورهای آمریکایی و رئیس جمهور جدید این کشور علیه تهران که همگی با پاسخ های دقیق و به موقع وزیر خارجه کشورمان مواجه شد، نوبت به بنیامین نتانیاهو رسید که در دیدار با ولادیمر پوتین رئیس جمهور روسیه اتهاماتی را علیه تهران مطرح کند.

نتانیاهو گفته بود که ایرانیان در گذشته تاریخی نیز در پی قتل عام یهودیان بودند که ناکام ماندند و امروز نیز خواهان نابودی اسراییل هستند!، این اظهارات بی پایه و اساس از چشم وزیر خارجه کشورمان دور نماند و ظریف در توییتر به نتانیاهو واکنش نشان داد و به طور مشخص به نجات سه باره یهودیان از سوی ایرانیان اشاره کرده و نتانیاهو فردی دانست که به دنبال جعل تورات و دروغگویی است.

 نتانیاهو بعد از ظهر شنبه هفته گذشته نیز فیلمی از حضور و سخنرانی اش در میان جمعی از کودکان یهودی در کنیسه محلی اش در صفحه توییتر خود منتشر شد که در آن فیلم نیز با خواندن کتاب «استر» خطاب به کودکان گفت: در ایران می خواستند ما را بکشند اما موفق نشدند، امروز هم ایرانیان خواهان نابودی ما هستند که البته موفق نخواهند شد.

در همین راستا بود که ظریف در توییتی نوشت:«یک بار دیگر، نتانیاهو نه تنها واقعیات معاصر را تحریف می کند، بلکه همزمان گذشته و حتی کتاب مقدس را نیز تحریف می نماید. واقعا تاسف آور است که تعصب و نژاد پرستی به جایی می رسد که علیه آحاد یک ملت که سه بار در تاریخش یهودیان را نجات داده است، چنین اتهامی وارد می شود.»

او افزود : کتاب استر بیان می کند که چگونه خشایارشا در چنین روزی یهودیان را از توطئه هامان نجات داد؛ دوباره در زمان کوروش، پادشاه ایران یهودیان را از اسارت در بابل رهانید؛ و در زمان جنگ جهانی دوم که یهودیان در اروپا کشتار می شدند، ایرانیان به آنان پناه دادند."

این جنگ توییتری اما به اینجا ختم نشد و نتانیاهو در حالی که کوچکترین واکنشی به اظهارات وزیر خارجه کشورمان نشان نداد، اتهامات خودر ا علیه کشورمان تکرار کرد و در توییتر خود نوشت:« وزیر خارجه ایران از مدارا کردن با جهان صحبت می‌کند اما کشورش دم از نابودی اسرائیل می‌زند. این تناقض را چگونه می‌شود توجیه کرد؟

احتمالا در روزهای آینده وزیر خارجه کشورمان به این ادعاهای بی پایه و اساس و تکراری نخست وزیر اسرائیل پاسخ خواهد داد اما نکته ای که در اینجا قابل توجه است این است که فردی در راس دستگاه دیپلماسی کشور حضور دارد که نه تنها به زبان انگلیسی و شبکه های مجازی به خوبی مسلط است بلکه تاریخ را نیز از خوب خوانده است؛ کسی که تنها به صدور بیانیه های رسمی وزارت خارجه اکتفا نمی کند و به خوبی به قدرت رسانه های مجازی واقف است و پا به پای مقامات دیگر کشورهای غربی و حتی رژیم اسرائیل به اتهامات و ادعاهای مطرح شده علیه کشورمان پاسخ می دهد. حضوری که باید مغتنم شمرد.

نظر شما