کد خبر: ۲۰۲۳۳
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۴

صادرات کفش دست‌دوز ایرانی به روسیه

رییس اتحادیه کفش دست‌دوز گفت: در نمایشگاه‌های بهاره شهر تهران به طور معمول ۱۲۰هزار جفت کفش به فروش می‌رسد.
صادرات کفش دست‌دوز ایرانی به روسیه

تجارت امروز/ رسول شجری در گفت و گو با اقتصاد آنلاین در خصوص وضعیت فعالان صنف کفش دست دوز کشور در سال 955 گفت: طی سال های اخیر میزان فروشی که از سوی فعالان این صنف مدنظر است در حال کاهش است و در سال جاری هم نتوانستیم به میزان فروش مورد انتظار دست پیدا کنیم.

وی افزود: یکی از دلایل کاهش فروش کفش دست دوز کم شدن توان خرید مردم در تهیه محصولات این صنف است و دلیل دیگر آن ایجاد رکود فراگیری است که در همه بخش های اقتصاد خودنمایی می کند.

رییس اتحادیه کفش دست دوز تهران در خصوص فروش پایان سال فعالان این صنف خاطرنشان کرد: کفش های دست دوز در اسفندماه هم به دو شیوه در بازار داخلی عرضه شده است و هر دو روش به منظور دستیابی به افزایش فروش بوده است. در حالت اول تولیدی ها هستند که امسال در نمایشگاه های بهاره حضور پیدا کردند. البته اتحادیه با شرکت اعضای صنف در این نمایشگاه ها مخالف است اما دست اعضا را برای شرکت در این نمایشگاه باز گذاشت. حالت دیگر طرح های فروش فوق العاده است که مختص واحدهای صنفی است و متقاضیان تقاضای شرکت در چنین طرح هایی دادند.

شجری با اشاره به اینکه در سال جاری در بخش صادرات کفش دست دوز برنامه ریزی هایی صورت گرفت، خاطرنشان کرد: اولویت اول صادرات به کشورهای همسایه بود، که در این خصوص تا کنون رایزنی هایی با کشور روسیه صورت گرفته و تا کنون دو محموله عمده کفش دست دوز به این مقصد فرستاده شده است. در سال آینده هم برنامه ریزی برای توسعه این صادرات در دستور کار اتحادیه قرار دارد.

نظر شما