کد خبر: ۲۰۲۶۵
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۵

انتشار کتابی درباره تحولات نیم قرن اخیر تاریخ ایران

چهار جلد از مجموعه «یادداشت‌های یک روزنامه‌نگار» دربرگیرنده تحولات نیم قرن تاریخ معاصر ایران از نگاه ابوالحسن عمید از سوی موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران، روانه بازار شد.
انتشار کتابی درباره تحولات نیم قرن اخیر تاریخ ایران

به گزارش تجارت امروز به نقل از مهر، خاطرات ابوالحسن عمید از جمله خاطراتی است که مطالب بسیاری از تحولات و فراز و نشیب‌های تاریخ معاصر ایران را در خود دارد. روزنامه‌نگاری، وکالت دادگستری و نمایندگی مجلس، زمینه حضور وی را در جریان رویدادهای مختلف کشور فراهم آورده بود.

بر اساس این حضور فعال، خاطرات وی حاوی اطلاعات ارزشمندی و جزئیات قابل توجهی در خصوص نحوه اداره کشور در اواخر دوره قاجار و اوایل دوران پهلوی است. در لابه‌لای این سطور می‌توان به اطلاعات جالب توجهی در خصوص تاریخ پیدایش ادارات جدید در ایران از جمله تاسیس مدرسه قزاقخانه و مدرسه نظام، تشکیل عدلیه جدید و ادارت تابعه آن دست یافت. همچنین این نوشته ها حاوی نکات ارزشمندی در زمینه تاریخ اجتماعی – فرهنگی آن دوران است.

مطابق این گزارش، جلد اول تا چهارم کتاب  «یادداشت‌های یک روزنامه‌نگار» از سوی موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران منتشر شده و در اختیار علاقه مندان به تاریخ و محققان و پژوهشگران قرار گرفته است.

نظر شما