کد خبر: ۲۰۳۸۰
تعداد بازدید: ۵۵۹
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۸
آیا باید به روحانی رأی بدهیم؟ جواب برای دو گروه کاملاً واضح است: کسانی که روحانی منافعشان را به خطر انداخته، به او رأی نخواهند داد و کسانی که نفعشان در استمرار دولت روحانی است نیز بی‌تردید به او رأی خواهند داد.

به گزارش تجارت امروز، جعفر محمدی در «عصر ایران» می‌افزاید: اما برای افرادی که فراتر از این دولت و آن دولت، به «منافع کشور» و «آینده فرزندانشان» می‌اندیشند، مهم‌تر از روحانی و غیر روحانی، آینده کشورشان است و از این رو، اگر کاندیدایی قوی‌تر، مجرب‌تر و کارآمدتر از روحانی بیاید به آن فرد رأی خواهند داد ولی اگر افرادی که کاندیدا می‌شوند، فاقد «کارنامه و برنامه قوی» باشند و صرفاً به شعار و وعده و وعید بپردازند، ترجیحشان این خواهد بود که به روحانی رأی دهند تا کشور در مسیر توسعۀ ولو تدریجی باقی بماند.

ما نیز برآنیم که مهم نیست نام رئیس‌جمهور آینده حسن روحانی باشد یا خیر؛ مهم این است که هر که می‌آید، ایران را از مسیر رشد داخلی و تعامل جهانی باز ندارد.

اگر امروز بر این باوریم که روحانی بهترین گزینه موجود برای ریاست جمهوری است، به این دلیل است که از بین کاندیداهایی که نامشان بر سر زبان‌هاست، روحانی تنها کسی است که می‌تواند مسیر خروج ایران از بحران، حفظ آرامش، بازسازی زیرساخت‌های تخریب‌شده کشور، توسعه تدریجی اقتصادی و عادی‌سازی روابط ایران با دنیا را ادامه دهد.

قبلاً نیز گفته‌ایم و باور قلبی و تجربه جمعی همه ما ایرانیان نیز می‌گوید که ایران بعد از سال‌ها تنش و تلاطم، نیاز به آرامش، ثبات و تعامل با دنیا دارد.

ایران دیگر تحمل دعوا و تنش، ناسازگاری با دنیا، افراط و تفریط را ندارد.

ایران دیگر توان آن را ندارد آزمایشگاه افرادی باشد که ای‌بسا انسان‌های خوبی هم باشند ولی تازه‌کار، احساسی، شعارزده و بی‌تجربه‌اند. ریاست جمهوری محل آزمون و خطا نیست و مردم خسته ایران، موش آزمایشگاهی نیستند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری