کد خبر: ۲۱۲۱۳
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۳
برای داشتن یک فضای مناسب شهری باید حتما از امکانات و تجهیزات همگام شده با تکنولوژی روز بهره گیری کنید تا بتوانید فضایی شیک و مدرن را برای محیط باز خود طراحی کنید تا بتوانید در کنار زیبا سازی محیط شهری تا حد بسزایی از نیاز ها و خواسته های مردم را مرتفع سازید؛ همین طور از فضا و مکان مورد نظر استفاده ممکن را در جهت ارتقای سطح شهری انجام دهید. در این بخش از سری مقالات اخبار اقتصادی قصد داریم درباره تجهیزات و ملزومات شهری امروزی صحبت کنیم؛ با ما همراه باشید

برای داشتن یک فضای مناسب شهری باید حتما از امکانات و تجهیزات همگام شده با تکنولوژی روز بهره گیری کنید تا بتوانید فضایی شیک و مدرن را برای محیط باز خود طراحی کنید تا بتوانید در کنار زیبا سازی محیط شهری تا حد بسزایی از نیاز ها و خواسته های مردم را مرتفع سازید؛ همین طور از فضا و مکان مورد نظر استفاده ممکن را در جهت ارتقای سطح شهری انجام دهید. در این بخش از سری مقالات اخبار اقتصادی قصد داریم درباره تجهیزات و ملزومات شهری امروزی صحبت کنیم؛ با ما همراه باشید.

نقش مبلمان شهری در تحول شهری


نقش مبلمان شهری در تحول شهری

مبلمان شهری

برای شهر زیبا و همگام سازی با فرهنگ مردم نیاز به مبلمانی خاص هستیم. به عبارتی مسئولان و برنامه ریزان شهری سعی می کنند تا با پیروی از آداب، فرهنگ و هویت شهروندان فضاهای شهری خود را طراحی و زیبا نمایند و این کار همان بحث مبلمان شهری است می باشد که برای شما شرح می دهیم. علایق انسان به سمت زیبایی است، بنابراین همیشه در پی طرح های زیبا و فضاهای خیره کننده است. شهرها را زیبا طراحی می کند و از فناوری های پیشرفته در زمینه های نور، صدا و سایر جلوه های دیداری برای زیبا تر شدن آنها استفاده می کند تا احساس آرامش فوق العاده بیشتری در شهروندان ایجاد کند.

در ادامه این مطلب می توانیم خاطر نشان کنیم که دامنه مفهومی و کاربردی مبلمان شهری بسیار وسیع است. مبلمان شهری به مجموعه گسترده ای از وسایل، اشیا، دستگاه ها، نمادها، خرده بناها، فضاها و عناصری نامیده می شود که چون در خیابان و در همه ی فضاهای باز شهر نصب شده اند و استفاده همگانی دارند، به این اصطلاح مشهور شده اند. در واقع، مبلمان شهری متداول ترین عبارت در حوزه مفاهیم کاربردی تجهیزات شهری، در زبان فارسی محسوب می شود. و در اصطلاحی دیگر به مجموعه اجزایی که در فضاهای شهری چیده می شوند و به استفاده عموم مردم جهت برطرف کردن نیازهای زیست محیطی می رسند.

نقش مبلمان شهری در تحول شهری

مبلمان شهری خلاقانه

شما می توانید با مراجعه به وب سایت شرکت سپهر صنعت که از فعالترین شرکت ها در حوزه تولید و اجرای تجهیزات و المان های شهری می باشد، پروژه های قبلی این شرکت و نحوه اجرای آنها به همراه تجهیزات متنوع مورد نیاز هر شهر بخصوص مبلمان شهری را مشاهده نمایید.

تلویزیون شهری

یکی از باید های تبلیغاتی در سطح شهر این تلوزیون ها هستند. تلویزیون تبلیغاتی شهری یک نمایشگر بزرگ می باشد که از دیود های ال ای دی شکل گرفته است. تلویزیون شهری بیشتر در فضای بیرون از سالن مورد  استفاده قرار می گیرد. کاربرد تلویزیون های شهری در میادین شهر و مجتمع های تجاری شهری، سردر سازمان های دولتی و خصوصی، پارک ها، دانشگاه ها و... می باشد.

نقش مبلمان شهری در تحول شهری

تلویزیون شهری

علاوه بر همه ی این امکانات در ادامه می توان گفت که این تلویزیون های شهری قابلیت برنامه ریزی و ساخت تیزر و نمایش آن را به دفعات نا محدود دارا می باشند. شما می توانید با نصب این نمایشگرها جلوه ویژه ای از تبلیغات را برای مکان تجاری خود تامین کنید و باعث جلب توجه مشتریان خود و معرفی هرچه بهتر خدمات و محصولات خود شوید.

با استفاده از این تلویزیون های شهری می توان هزینه تبلیغت را بسیار کاهش داد، زیرا این تلویزیون ها تعداد زیادی از افراد را پوشش داده و هزینه نگهداری آن بسیار کم بوده و تبلیغات بر روی این تلویزیون ها برای صاحبان کسب و کار بسیار ارزان بوده است.

پروژکتور ال ای دی

از جمله کاربرد های این پروژکتورهای LED می توان به مصرف فوق العاده پائین انرژی مصرفی باعث کاهش چشمگیر مصرف انرژی آن اشاره نمود، اما به طور واقعی مصرف انرژی چراغ های خیابانی ال ای دی به میزان راندمان خروجی شدت نور بستگی خواهد داشت. طول عمر چراغ های خیابانی کاملا LED قابل پیش بینی می باشد که معمولا ۱۰ تا ۱۵ سال، دو تا چهار برابر زندگی HPS است در حال حاضر در سطح بازار رواج دارد.

جدا از تمام این مطالب ذکر شده ای ال ای دی ها به طور کلی دارای شکست و خرابی مکانیکی نمی شوند اما به طور کلی طول عمر چراغ های خیابانی ال ای دی کاملا بستگی به مشخصات الکترونیکی درایو و مشخصات نوری لامپ LED مورد استفاده قرار می گیرد.

نقش مبلمان شهری در تحول شهری

پروژکتور ال ای دی

زمانی می توان طول عمر یک لامپ ال ای دی را پایان یافته دانست که شدت روشنایی خروجی ۳۰% مقدار اولیه شده باشد. این شاخص توانایی تولید رنگ گوناگون یک منبع نوری LED را معین می کند؛ به طوری که این شاخص رابطه مستقیم در بازتاب دادن و تشخیص صحیح اشیاء را به همراه خواهد داشت. این شاخص در چراغ های خیابانی LED کمک بسیار فراوانی به رانندگان برای شناخت صحیح اشیاء خواهد کرد.

منبع:

http://www.malisazman.ir

 

 

 

 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری