کد خبر: ۲۱۳۱۶
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۲
یک عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع:
کمیته حقیقت یاب بعد از این حادثه با حضور تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دو وزارت خانه صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از متخصصین زبده معدن کشور تشکیل و جلساتی در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

 

یک عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامیدر گفتگو با ایسنا ، از انتشار گزارش تیم حقیقت یاب حادثه معدن زمستان یورت آزادشهر خبر داد. رامین نور قلی پور اظهار کرد: کمیته حقیقت یاب بعد از این حادثه با حضور تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دو وزارت خانه صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی  و جمعی از متخصصین زبده معدن کشور تشکیل و جلساتی در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.وی افزود: این تیم تاکنون دو بار به معدن سفر داشته و بررسی های کارشناسی انجام داده است که در نهایت بررسی هایی که توسط این تیم و کمیسیون صنایع و معادن مجلس انجام شد، منجر به تهیه گزارشی در این خصوص و قرائت آن در صحن علنی مجلس شده است.

نماینده مردم کردکوی، بندر گز و ترکمن در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه این گزارش نهایی نیست، تصریح کرد: ما منتظر پاکسازی دویل شماره 2 معدن هستیم تا در اسرع وقت مجددا تیم حقیقت یاب در محل حادثه حاضر شود و از سین کار بازدید کند.نورقلی پور بیان کرد: به غیر از 2 نفر که برای خارج کردن اجساد معدنچیان از این دویل استفاده کرده اند، تاکنون کسی وارد این دویل نشده است. منتظریم هر چه سریع تر کار پاکسازی صورت بگیرد تا بتوان در محل حادثه حاضر شد.این عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با توجه به شرایط مختلفی که در محل حادثه حاکم است، موضوع بسیار پیچیده است و تا الان علل دقیق فنی حادثه از طریق کمیته حقیقت یاب مشخص نشده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: