کد خبر: ۲۱۳۴۹
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۳
آتش‌سوزی در یک برج مسکونی در لندن
مقام‌های آتش نشانی پایتخت انگلیس اعلام کردند که آتش‌سوزی بامداد چهارشنبه لندن چند کشته برجای گذاشته است. اورژانس لندن پیش‌تر از انتقال دست‌کم 30 نفر از مصدومان آتش سوزی در یک ساختمان 27 طبقه در غرب پایتخت بریتانیا خبر داده بود. حدود 200 آتش نشان برای مقابله با این حریق گسترده بسیج شده اند. دیلی‌تلگراف می‌گوید خانواده‌های مسلمانی که برای خوردن سحری در ساعات اولیه بامداد امروز از خواب بیدار شده‌ بودند، با دیده شعله‌های آتش، همسایگان خود را خبر کرده و جان بسیاری را نجات دادند.

به گزارش تجارت امروز ؛ آتش‌سوزی در یک برج مسکونی در لندن که از نیمه‌شب آغاز شد چند کشته برجای گذاشته است. مقام‌های آتش نشانی پایتخت انگلیس اعلام کردند که آتش‌سوزی بامداد چهارشنبه لندن چند کشته برجای گذاشته است. اورژانس لندن پیش‌تر از انتقال دست‌کم 30 نفر از مصدومان آتش سوزی در یک ساختمان 27 طبقه در غرب پایتخت بریتانیا خبر داده بود. حدود 200 آتش نشان برای مقابله با این حریق گسترده بسیج شده اند. بیم آن می رود که تعدادی از ساکنان به دنبال وقوع آتش سوزی در داخل ساختمان گرفتار شده باشند. مصدومان این حادثه به پنج بیمارستان مختلف لندن منتقل شده اند. آتش نشانی لندن می گوید حریق تمام طبقات از طبقه دوم به بالای این ساختمان را فرا گرفته است. بنا به گزارش برخی رسانه های انگلیسی همزمان با گسترش آتش سوزی تعدادی از ساکنان ساختمان که در طبقات بالای آن گرفتار شده اند از پنجره ها تقاضای کمک کرده اند.منشاء این آتش سوزی هنوز مشخص نشده است.

دیلی‌تلگراف می‌گوید خانواده‌های مسلمانی که برای خوردن سحری در ساعات اولیه بامداد امروز از خواب بیدار شده‌ بودند، با دیده شعله‌های آتش، همسایگان خود را خبر کرده و جان بسیاری را نجات دادند.نشریه دیلی‌تلگراف انگلیس در گزارشی ویژه از حادثه آتش‌سوزی برج «گرن‌‌فل» لندن نوشت که مسلمانان ساکن این برج که به خطر ماه رمضان  در نیمه‌شب بیدار بوده‌اند، زمانی که متوجه شعله‌ور شدن بخش‌هایی از ساختمان شدند، بقیه را از این ماجرا باخبر کرده و باعث نجات تعداد زیادی شده‌اند.

در گزارش تلگراف آمده است که ساکنان قهرمان‌منش برج گرن‌فل، جان همسایگان خود را با کوبیدن به درهای منازل آن‌ها و هدایتشان به سوی مسیرهای امن خروج، نجات دادند.همچنین مراکز خدمات محلی و ساختمان‌های مذهبی در منطقه پذیرای کسانی شده‌اند که خانه و کاشانه خود را در این حادثه از دست داده و به غیر لباس‌های راحتی داخل منزل، چیزی برای آن‌ها باقی نمانده است.تلگراف نوشت که برخی از ساکنان این برج جان خود را برای نجات دیگران به خطر انداختند و مسلمانانی که به خاطر ماه رمضان در نیمه‌شب بیدار بودند، جان بسیاری از افراد را نجات دادند.رشیده، یکی از ساکنان این محله در تشریح ماجرا به شبکه اسکای نیوز می‌گوید: «اکثر مسلمانان برای انجام مناسک ماه رمضان معمولا تا ساعت 2 تا 2 و نیم بامداد به خواب نمی‌روند، تا زمانی که وعده غذایی آخرین خود را در آخر وقت شب میل کرده و نماز خود را بخوانند. در نتیجه بیشتر خانواده‌ها در اطراف اینجا بیدار بوده‌اند».نادیا نیز به وبگاه خبری «بازفید» گفت که ساکنان مسلمان از اولین کسانی بودند که متوجه آتش شدند، زیرا برای خوردن سحری بیدار شده بودند. آن‌ها پس از اینکه برای خوردن سحری بیداری شده‌ بودند، شاهد آتش‌سوزی شدند».

منبع : تسنیم

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری