کد خبر: ۲۱۳۷۱
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۸
با افتتاح ایستگاه شهید محلاتی از نیمه شمالی خط ۳ متروی تهران، صدو پانزدهمین ایستگاه مترو پایتخت به بهره‌برداری رسید.

 

به گزارش تجارت امروز ، ایستگاه شهید محلاتی حد فاصل ایستگاه قائم و نوبنیاد قرار دارد که با افتتاح آن به شمار ایستگاه های نیمه شمالی خط ۳ افزوده شد.در عملیات ساخت این ایستگاه ۸۲۰۰۰ متر مکعب خاکبرداری انجام شده است. در ایستگاه شهید محلاتی ۴۳ هزار تن بتن ریزی، ۳۲ هزار تن قالب ریزی و ۵ هزار تن آرماتور بندی انجام شده است.

زیربنای ایستگاه شهید محلاتی ۸۰۰۰ متر مربع بوده و فاصله ریل قطار تا سطح زمین در این ایستگاه ۲۱ متر است. در این مجموعه از ۱۰ دستگاه پله برقی استفاده شده است.طبق پیش بینی‌های انجام شده روزانه ۲۵ هزار نفر مسافر از این ایستگاه جابه جا می‌شوند.همچنین امروز صبح، بخش هایی از پروژه تقاطع‌های غیرهمسطح بلوار ارتش با بزرگراه‌های امام علی(ع) و شهید صیاد شیرازی همزمان با ایستگاه مترو شهید محلاتی مورد بهره برداری قرار گرفت.

علیرضا جاوید معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، ضمن اعلام خبر فوق افزود: پل‌های دوربرگردان غرب به غرب و شرق به شرق بلوار ارتش و همچنین مسیرهای جنوب به شرق و شرق به جنوب تقاطع بزرگراه امام علی(ع) با بلوار ارتش، رسما به بهره‌برداری رسید.

جاوید با بیان آنکه بهره برداری از دوربرگردان های غیرهمسطح بلوار ارتش امکان حذف دوربرگردان همسطح این بلوار را فراهم کرده و سبب افزایش ایمنی، بهینه سازی گردش‌های ترافیکی در محدوده طرح و در نتیجه روان‌تر شدن جریان عبور و مرور در بلوار ارتش خواهد شد، اضافه کرد: پل دوربرگردان غرب به غرب بلوار ارتش یک پل دوربرگردان غیرهمسطح با ۳۶۰ متر طول و ۸ متر عرض بوده و پل دوربرگردان شرق به شرق بلوار ارتش نیز یک پل دوربرگردان غیرهمسطح با ۱۳۰ متر طول و ۸ متر عرض است.

وی در تشریح مشخصات فنی مسیرهای دسترسی احداث شده در تقاطع بلوار ارتش با بزرگراه امام علی(ع)، مسیر جنوب به شرق تقاطع بزرگراه امام علی(ع) با بلوار ارتش را مسیری ۴۰۰ متری با ۱۱ متر عرض دانست که متعاقب سرپوشیده سازی بخش شمالی کانال دارآباد به بهره برداری رسیده است. از سوی دیگر مسیر شرق به جنوب تقاطع بزرگراه امام علی(ع) با بلوار ارتش ۵۰۰ متر طول دارد و عرض آن به حدود ۵/۱۱ متر می‌رسد. همچنین مسیری به عرض ۹ متر به منظور تردد اتوبوس‌های تندرو (BRT) به صورت یک خط رفت و برگشت در این بخش از تقاطع بزرگراه امام علی(ع) با بلوار ارتش احداث شده است.

منبع : همشهری

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری